Futsal. BSF wicemistrzem Polski w kategorii U-20

-

Świetna postawa zawodników BSF ABJ Bochnia na turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20. Bochnianie wracają z zawodów ze srebrnymi medalami!

Gracze BSF od początku trzydniowego turnieju w Tychach grali skutecznie i zwyciężali mimo tego, że również przeciwnicy spisywali się bardzo dobrze. Z grupy „A” wyszli z 1. miejsca z kompletem zwycięstw. Bochnianie pokonali w piątek Futbalo Białystok 4:1, a w sobotę po niezwykle zaciętych spotkaniach Berland Komprachcice 3:2 i GKS Nowiny 4:3.

W rozgrywanej w niedzielę fazie pucharowej BSF najpierw w ćwierćfinale mierzył się z inną drużyną z Bochni – BKS RMP (dla nich był to debiut na takiej imprezie). W derbach lepsi okazali się bardziej doświadczeni i ograni futsalowcy BSF (wygrana 3:0).

W meczu 1/2 BSF pokonał KS Futsal Piła 3:1 i awansował do finału co oznaczało, że już poprawił osiągnięcie z zeszłego roku, kiedy to bochnianie zdobyli w kategorii U-20 brązowe medale. Walczyć o złoto przyszło im z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Rekordem Bielsko Biała. Mecz był zacięty i emocjonujący, ale ostatecznie bochnianie musieli uznać wyższość przeciwnika (2:3) i zadowolić się „tylko” tytułem wicemistrzowskim.

W finale obie bramki dla BSF zdobył Tomasz Palonek. W sumie w sześciu meczach trafił do siatki 9 razy, co dało mu tytuł króla strzelców turnieju.