„Piękne Madonny, Śliczne Anioły”. Wystawa prac Eugeniusza Molskiego w Hebdowie – ZDJĘCIA

-

„Piękne Madonny, Śliczne Anioły” – takim tytułem opatrzono najnowszą wystawę prac Eugeniusza Molskiego, którą otwarto w minioną niedzielę w Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie (powiat proszowicki).

Ten przepięknie położony klasztor, mimo iż przestał pełnić swą pierwotną rolę w dalszym ciągu promieniuje wydarzeniami kulturalnymi. Takim też był wernisaż malarstwa i rzeźb artysty, który przez lata związany był z działalnością dydaktyczną w Liceum Plastycznym we Wiśniczu. Mimo przejścia na emeryturę czynnie realizuje i rozwija swe pasje artystyczne. Jego inspiracje madonnami z małopolskich kościołów, a także bizantyjskimi i prawosławnymi wyobrażeniami aniołów zaowocowały najnowszą wystawą, na której zgromadzono kilkadziesiąt różnorodnych prac, o których w niezwykle malowniczy sposób opowiedział kurator wystawy o. Eugeniusz Grzywacz.

Jak na wernisaż przystało nie zabrakło niezwykle staranie wydanego katalogu, ale również muzycznych akcentów, o które zadbał Krzysztof Nieborak wykonując podczas recitalu gitarowego wiele znakomitych kolęd z różnych epok.  

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023