Jest nowy rekord! Ponad 5 tys. długości basenu. 24h Maraton Pływacki w Bochni – WIDEO

-

Aż 134 km i 650 metrów (5386 długości basenu) pokonali uczestnicy ósmej edycji 24-godzinnego Maratonu Pływackiego, który odbył się na Krytej Pływalni w Bochni. Znacząco poprawiono w ten sposób rekord sprzed 10 lat.

Impreza organizowana jest nieregularnie – maraton z 2009 roku, podczas którego ustanowiono dotychczasowy rekord, był szóstą edycją imprezy. W VIII edycji o wyśrubowanie wyniku postarało się 60 bocheńskich pływaków, którzy w ten sposób uczcili jubileusz 20-lecia miejskiej pływalni. Rekord sprzed dekady udało się poprawić o 7,2 km.

134 km i 650 metrów – taki dystans przepłynęła w ciągu 24 godzin 60-osobowa sztafeta z Bochni, poprawiając w ten sposób rekord sprzed 10 lat.
Zespołem, który podczas swojej „zmiany” osiągnął najlepszy wynik okazała się ekipa w składzie: Piotr Leśniak – Kacper Sądel – Michał Bieniek – Andrzej Michalczyk – Jakub Całka, którzy w 30 minut przepłynęli 4025 m! To oznacza, że każdą długość basenu przepływali w czasie średnio 11,2 sek.
Wśród 60 zawodników-rekordzistów byli pływacy w różnym wieku. Najmłodszy zespół stanowili wychowankowie Towarzystwa Sportowego Pływak Bochnia: Karol Bajda, Mikołaj Babraj, Marcin Kurek, Oliwier Ochałek i Szymon Sadkowski. Na swojej najszybciej zmianie w 30 minut przepłynęli 2850 m.

Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą 24. godzinnych Bocheńskich Maratonów Pływackich jest Towarzystwo Sportowe Pływak Bochnia.

Podczas gdy na 1. torze trwała 24-godzinna sztafeta, obok swoje zmagania toczyła równolegle inna bocheńska ekipa „RR SwimRun”. Oni również pływali dobę, ale było ich tylko sześcioro – przez 24 godziny przepłynęli 62 km i 550 metrów.

Ekipa RR swimrun (od lewej): Rafał Kłosowski, Iwona Pieniążek, Arleta Wnęk, Sylwia Kukla, Jasmin Zeesme Sodnom i Ryszard Kukla.

Podczas oficjalnej części wydarzenia ciepło wspomniano byłego burmistrza Bochni Wojciecha Cholewę: to za jego kadencji powstała pływalnia, bez której trudno dziś wyobrazić sobie nasze miasto – wszak na bocheńskim basenie uczą się pływać setki dzieciaków z Bochni i całego powiatu (a także powiatów ościennych). Swoją drogą wybudowanie obiektu było dla tego samorządowca impulsem do tego, żeby… nauczyć się pływać. „Wkręcił się” tak bardzo, że był uczestnikiem kolejnych maratonów – wziął udział także w jego najnowszej edycji.

Wszystkie zespoły i zawodnicy, którzy wzięli udział w 24h maratonie Pływackim:

1.

Całka Anna
Dagmara Kaczmarczyk
Jaśkiewicz Natalia
Jaśkiewicz Klaudia
Świderska Wiktoria
Przyborowska Weronika

2.

Małek Jakub
Pilch Emil
Siedliński Klaudiusz
Przybyła Jakub
Nowak Maciej

3.

Bajda Ewelina
(Nosalska Klaudia
Nosalski Dawid)
Odrzywałek Konrad
Mączka Dawid
Bukowski Kordian

4.

Lysy Tomasz
Lysy Maciej
Wójciak Zuzanna
Mroczek Ewelina
Filipowski Dominik

5.

(Jawień Paweł
Galas Jakub)
Szwab Marcin
Rydz Mirosław
(Rudnik Michał
Rudnik Marek
Rudnik Gabriel)
Kuśnierz Robert

6.

Zagórski Miron
Zagórska Elżbieta
Nosek Maciej
Przepiórka Jacek
Cholewa Wojciech

7.

Czajkowski Beniamin
Szot Patryk
Rudek Bartek
Kopeć Anita
Karcz Filip

8.

Babraj Mikołaj
Ochałek Oliwier
Kurek Marcin
Bajda Karol
Sadkowski Szymon

9.

Warchoł Katarzyna
Warchoł Kamil
Błażejewicz Szymon
Machaj Dawid
Kumor Marcin

10.

Michalczyk Andrzej
Leśniak Piotr
Całka Jakub
Bieniek Michał
Sądel Kacper

11.

Gawęda Maciej
Daniec Jakub
Daniec Karol
(Budzyn Joanna
Mazurek Mateusz)
Kowal Kamil

12.

Maszewski Dariusz
Maszewska Wiktoria
Ogiński Piotr
Klimek Mateusz
Madej Maja

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Ronnie Ferrari i piknik nad Rabą – ZDJĘCIA, WIDEO

Niedzielny piknik w ośrodku TKKF "Raba" był zwieńczeniem pierwszego etapu rozpoczętej dwa miesiące temu akcji "Jedziemy nad Rabę". Organizatorzy przygotowali stoiska gastronomiczne,...

Bochnia kupi większościowe udziały w kamienicy przy ul. Szewskiej 1?

Właściciel większości udziałów w kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w Bochni zaproponował miastu sprzedaż swojej części (27/40) za 700 tys. zł. Możliwe,...

Bochnia. Prokuratura umorzyła śledztwo związane z realizacją prac rewitalizacyjnych w centrum

Prokuratura Rejonowa w Brzesku umorzyła śledztwo związane z realizacją prac rewitalizacyjnych w centrum Bochni. O decyzji śledczych poinformowała "Gazeta Krakowska".

BKS przed sezonem. W niedzielę start rozgrywek

W ten weekend BKS Bochnia, po prawie 10 – miesięcznej przerwie, zainauguruje sezon IV ligi. Pierwszym rywalem będzie -  w wyjazdowym spotkaniu...

Czy w Bochni powinno powstać miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt?

Trwa zbiórka podpisów pod petycją do Rady Miasta Bochnia w sprawie utworzenia miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bochni. Petycję poparło już...

Artykuły promocyjne

Ruszył sklep internetowy Delikatesów Bocheńskich Passa!

www.delikatesy.bochnia.pl – to adres sklepu internetowego Delikatesów Bocheńskich Passa (Galeria Bocheńska). Sklep już ruszył...

Ogłoszenia

Podziękowanie

Wyrażam głęboki szacunek i wdzięczność dla personelu medycznego Oddziału Chorób Wewnętrznych II Szpitala Powiatowego w Bochni. W szczególności dla...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2020

22,227FaniLubię
815ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X