Bochnia. Organizację Biegu o Pierścień św. Kingi przejmuje Marcin Kusiak i jego „Dziki”

-

Organizatorzy Biegu o Pierścień św. Kingi dla podopiecznych Fundacji Auxilium, od tego roku przekazują wolontariacką „pałeczkę” do poprowadzenia bocheńskiego biegu grupie Creative Bochnia Biega team – Dziki na Stadionie. Nowym Dyrektorem Biegu został Marcin Kusiak – lider bocheńskiej grupy biegowej.

– Uważamy, że w nowej roli Marcin odnajdzie się znakomicie i da iskrę swojej Grupie do zbudowania jeszcze lepszej jakości biegu. Mamy nadzieję, że Duch pomagania zaszczepiony przez dotychczasowych Organizatorów Biegu będzie inspiracją dla bocheńskich „Dzików”, a ich profesjonalizm organizatorski podniesie rangę pomagania przez bieganie – poinformowano na oficjalnym profilu biegu na Facebooku. – Życzymy sukcesów w biciu kolejnych rekordów sportowych i wolontariackich.

Na zdjęciu: Marcin Kusiak.

Bieg o Pierścień Św. Kingi

To bieg na dystansie 10 km, którego trasa wiedzie ulicami Bochni (dodatkowo organizowany jest bieg na 3 km i Nordic Walking). W tym roku odbędzie się jego 6. edycja. Poprzednie pięć zorganizowała Fundacja Auxilium, a dochód z charytatywnego przedsięwzięcia przeznaczany był na potrzeby podopiecznych fundacji. To się nie zmieni!

Dotąd bieg organizowany był na początku lipca. Najprawdopodobniej w tym roku termin imprezy będzie przesunięty i odbędzie się ona pod koniec czerwca.

Dziki ze Stadionu

Cztery lata temu Marcin Kusiak założył w Bochni nieformalną grupę biegową, stawiając sobie za cel „ruszenie sprzed telewizora” jak największej liczby osób. Inicjatywę od początku wspieraliśmy w Bochnianin.pl – szybko okazało się zresztą, że pomysł i forma zaproponowanych treningów były strzałem w dziesiątkę.

Zaczęło się od kilkunastu osób, dziś społeczność „Dzików” (takim logotypem posługuje się grupa) liczy już pewnie około setki biegaczy! Wielu takich, którzy zaczynali kilka lat temu mając trudności ze zrobieniem kilku okrążeń stadionu MOSiR, dziś ma na koncie zaliczony półmaraton. Wciąż dołączają też kolejne osoby, które chcą zacząć przygodę z bieganiem. Kto raz przyjdzie – szybko łapie „bakcyla”, bo w grupie panuje atmosfera przyjaźni i życzliwości.

Razem Biegamy – Razem Pomagamy

Od początku istnienia jednym z haseł przewodnich sympatycznej grupy jest „Razem Biegamy – Razem Pomagamy”. Zgodnie z tą ideą Dziki angażują się lub organizują akcje, którymi chcą czynić dobro. Takimi były m.in. charytatywny bieg w Puszczy Niepołomickiej, czy – już cykliczny – Bieg Mikołajów. Powierzenie tej grupie organizacji biegu na rzecz fundacji Auxilium wydaje się więc naturalnym i jak najbardziej trafionym pomysłem.

Treningi na stadionie MOSiR

Nowy dyrektor biegu Marcin Kusiak podkreśla, że nadal zamierza realizować cel, który stawiał sobie zakładając grupę biegową 4 lata temu: zachęcać do aktywności fizycznej jak najwięcej osób.

Być może przed czerwcowym biegiem warto potrenować z Dzikami – ci nieco bardziej zaawansowani spotykają się w każdy wtorek i czwartek, od kilku tygodni w środy ćwiczą początkujący. Miejsce: stadion MOSiR. Start: zawsze godz. 19:50.

Mile widziani są wszyscy chętni, dołączyć można w każdej chwili. Rozpoczynając treningi teraz, nawet od zera, zdążycie przygotować się do 10 km biegu w czerwcu. I będziecie z tego dumni :-).

Grupa na Facebooku TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MMP U-18. BSF nie obronił tytułu mistrzowskiego

Reprezentacja Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu pojechała w miniony weekend do Warszawy, by na turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 bronić tytułów...

Jak rewitalizować stare kopalnie i miasta górnicze? Ciekawe spotkanie w Muzeum

Czwartkowe Spotkanie Muzealne w dniu 20 lutego wypełniło niezwykle ważne, kompetentne i znakomicie skonstruowane wystąpienie dra Piotra Langera, pokazujące rozmaite drogi...

Bochnia. Na os. Jana pies zagryzł psa na oczach właścicielki

- Na osiedlu Jana w czwartek o godz. 5.30 pies w typie owczarka niemieckiego (ciemna sierść, białe łapki oraz biała końcówka ogona)...

Biblioteka. We wtorek Zbigniew Pikuła i „Zebrałem się w tomik”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą i promocję jego pierwszego tomiku pt. „Zebrałem się...

Bochnia naszych marzeń. Przypomnij sobie jakie masz marzenia, a dowiesz się kim jesteś

Każdy z nas na poszczególnych etapach życia ma swoje marzenia. Zmieniają się one w zależności od wielu czynników zewnętrznych zależnych, a najczęściej...

Artykuły promocyjne

Fotowoltaika. Jakie korzyści i oszczędności? Przyjdź na darmowe spotkanie w kinie REGIS!

Firma Edison Energia serdecznie zaprasza mieszkańców miasta oraz gminy Bochnia na spotkanie, które ma na celu przybliżenie...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2020

20,612FaniLubię
684ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X