Bochnia. Organizację Biegu o Pierścień św. Kingi przejmuje Marcin Kusiak i jego „Dziki”

-

Organizatorzy Biegu o Pierścień św. Kingi dla podopiecznych Fundacji Auxilium, od tego roku przekazują wolontariacką „pałeczkę” do poprowadzenia bocheńskiego biegu grupie Creative Bochnia Biega team – Dziki na Stadionie. Nowym Dyrektorem Biegu został Marcin Kusiak – lider bocheńskiej grupy biegowej.

– Uważamy, że w nowej roli Marcin odnajdzie się znakomicie i da iskrę swojej Grupie do zbudowania jeszcze lepszej jakości biegu. Mamy nadzieję, że Duch pomagania zaszczepiony przez dotychczasowych Organizatorów Biegu będzie inspiracją dla bocheńskich „Dzików”, a ich profesjonalizm organizatorski podniesie rangę pomagania przez bieganie – poinformowano na oficjalnym profilu biegu na Facebooku. – Życzymy sukcesów w biciu kolejnych rekordów sportowych i wolontariackich.

Na zdjęciu: Marcin Kusiak.

Bieg o Pierścień Św. Kingi

To bieg na dystansie 10 km, którego trasa wiedzie ulicami Bochni (dodatkowo organizowany jest bieg na 3 km i Nordic Walking). W tym roku odbędzie się jego 6. edycja. Poprzednie pięć zorganizowała Fundacja Auxilium, a dochód z charytatywnego przedsięwzięcia przeznaczany był na potrzeby podopiecznych fundacji. To się nie zmieni!

Dotąd bieg organizowany był na początku lipca. Najprawdopodobniej w tym roku termin imprezy będzie przesunięty i odbędzie się ona pod koniec czerwca.

Dziki ze Stadionu

Cztery lata temu Marcin Kusiak założył w Bochni nieformalną grupę biegową, stawiając sobie za cel „ruszenie sprzed telewizora” jak największej liczby osób. Inicjatywę od początku wspieraliśmy w Bochnianin.pl – szybko okazało się zresztą, że pomysł i forma zaproponowanych treningów były strzałem w dziesiątkę.

Zaczęło się od kilkunastu osób, dziś społeczność „Dzików” (takim logotypem posługuje się grupa) liczy już pewnie około setki biegaczy! Wielu takich, którzy zaczynali kilka lat temu mając trudności ze zrobieniem kilku okrążeń stadionu MOSiR, dziś ma na koncie zaliczony półmaraton. Wciąż dołączają też kolejne osoby, które chcą zacząć przygodę z bieganiem. Kto raz przyjdzie – szybko łapie „bakcyla”, bo w grupie panuje atmosfera przyjaźni i życzliwości.

Razem Biegamy – Razem Pomagamy

Od początku istnienia jednym z haseł przewodnich sympatycznej grupy jest „Razem Biegamy – Razem Pomagamy”. Zgodnie z tą ideą Dziki angażują się lub organizują akcje, którymi chcą czynić dobro. Takimi były m.in. charytatywny bieg w Puszczy Niepołomickiej, czy – już cykliczny – Bieg Mikołajów. Powierzenie tej grupie organizacji biegu na rzecz fundacji Auxilium wydaje się więc naturalnym i jak najbardziej trafionym pomysłem.

Treningi na stadionie MOSiR

Nowy dyrektor biegu Marcin Kusiak podkreśla, że nadal zamierza realizować cel, który stawiał sobie zakładając grupę biegową 4 lata temu: zachęcać do aktywności fizycznej jak najwięcej osób.

Być może przed czerwcowym biegiem warto potrenować z Dzikami – ci nieco bardziej zaawansowani spotykają się w każdy wtorek i czwartek, od kilku tygodni w środy ćwiczą początkujący. Miejsce: stadion MOSiR. Start: zawsze godz. 19:50.

Mile widziani są wszyscy chętni, dołączyć można w każdej chwili. Rozpoczynając treningi teraz, nawet od zera, zdążycie przygotować się do 10 km biegu w czerwcu. I będziecie z tego dumni :-).

Grupa na Facebooku TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Studniówka I LO – ZDJĘCIA

Maturzyście z 10 klas z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego wraz z osobami towarzyszącymi oraz nauczycielami bawiło się w sobotę...

CBŚ zlikwidowało sieć agencji towarzyskich. Akcja także w Brzesku – WIDEO

CBŚP poinformowało dziś o zatrzymaniu 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. W wyniku akcji zlikwidowano 19 ...

Burmistrz przekazał nowy sprzęt bocheńskiej policji

24 stycznia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni burmistrz Stefan Kolawiński przekazał na ręce komendanta – inspektora Jerzego Polczyka dwa kompletne...

Bochniacy uczcili 157. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia br., w 157 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja Stowarzyszenia Bochniaków oddała cześć poległym powstańcom, zapalając znicze pod pomnikiem im poświęconym, na cmentarzu św. Rozalii w Bochni....

Artykuły promocyjne

Zakupy w sieci. Jak robić je bezpiecznie?

Co roku w grudniu świat ogarnia przedświąteczny zakupowy szał. Przeciskanie się przez tłumy w centrach handlowych i...

Ferie w Kopalni Soli Bochnia

Spotkanie z legendarnym Skarbnikiem, Trasa Turystyczna z ekspozycją multimedialną z przeprawą łodzią i przejściem Końską Drogą, oraz...

Bochnia. Czujnik jakości powietrza Airly zamontowano na os. Panorama

Deweloper wznoszący osiedle Panorama przy ul. Brzeźnickiej postanowił sfinansować zakup i utrzymanie czujnika jakości powietrza od firmy Airly. To szósty taki czujnik...

Ogłoszenia

PRACA: Sklep KOMFORT zatrudni sprzedawcę

Sklep KOMFORT Bochnia, ul. Proszowska 1 poszukuje energicznej osoby na stanowisko: Sprzedawca

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2020

20,423FaniLubię
674ObserwującyObserwuj
509SubskrybującySubskrybuj
X