Ręczna. Przegrana MOSiR z SMS II ZPRP Kielce – ZDJĘCIA

-

W niedzielę 9 lutego zespół szczypiornistów MOSiR Bochnia w przedostatnim meczu rundy zasadniczej gościł drużynę NLO SMS ZPRP Kielce, z którą niestety znacząco przegrał.

MOSiR Bochnia – NLO SMS II ZPRP Kielce 27:40 (13:20)

Od początku spotkanie było prowadzone pod dyktando zespołu z Kielc. Nieskuteczność rzutowa naszych zawodników spowodowała, iż rozpoczęli mecz od wyniku 1:4 (w 5 minucie). W 16 min. było już 5:12. Poprawa gry nastąpiła w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy, co pozwoliło zbliżyć się do rywala w 26 minucie na odległość 4 bramek (wynik 11:15). Finisz pierwszej części meczu należał jednak do gości, którzy rzucili 4 bramki, tracąc tylko 1. Do przerwy było 13:20.

W drugiej połowie bochnianie zaczęli odrabiać różnicę bramek, potrafili w 48 minucie zniwelować ją do 4 bramkek (23:27), ale od tego momentu inicjatywę przejął zespół z Kielc, który odniósł zasłużone zwycięstwo, wygrywając 27:40.

Spotkanie rozpoczynaliśmy będąc na trzecim miejscu w tabeli. Po przegranej spadliśmy na 5 pozycję. Nasi goście z 5 miejsca wspięli się na 4.

Rozstrzygająca kolejka – na wyjeździe

Przed nami ostatnia kolejka, w której rozstrzygnie się, czy MOSiR Bochnia będzie w dalszej części sezonu walczyć w grupie mistrzowskiej, czy o miejsce 7-11. Mecz 14 kolejki rozegrany zostanie w niedzielę 16 lutego na wyjeździe z zespołem SPR Stal II Mielec.

W walce o 3. miejsce (premiowane awansem do grupy mistrzowskiej) liczą się trzy zespoły: Buskowianka, SMS Kielce i MOSiR Bochnia.

MOSiR Bochnia – SMS II ZPRP Kielce 27:40 (13:20)

Bramki dla MOSiR Grzesik 6, Wolnik 5, Gabiga 4, Dobrzański 4, Stopczyński 3, Janas 2, Lubowicki 1, Pach 1, Jakubowski 1.