R e k l a m a

Skutki silnego wiatru: Powalone drzewa, porwany garaż „blaszak” i uszkodzony dach nad balkonem

-

Od poniedziałku straż pożarna uczestniczyła w 17 interwencjach na terenie powiatu bocheńskiego związanych z silnym wiatrem. Nikt nie ucierpiał. Nie ma też poważniejszych strat materialnych.

Zdecydowana większość interwencji (15) dotyczyła powalonych na drogę drzew. Jedno zdarzenie w Proszówkach związane jest z blaszanym garażem porwanym przez wiatr.

Fot. OSP Proszówki

Poza tym w bloku przy ul. Legionów Polskich w Bochni uszkodził się daszek nad balkonem – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl mł. bryg. Paweł Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.

Interwencje dotyczą całego powiatu bocheńskiego. Strażacy wyjeżdżali m.in. do Żegociny, Zbydniowa, Lubomierza, Krzeczowa, czy Ispiny.


Dla powiatu bocheńskiego nadal obowiązuje ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym wiatrem. Treść komunikatu IMGW brzmi: „Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h z zachodu”. Ostrzeżenie będzie obowiązywało do 11 lutego godz. 18:00.

Śledź z nami pogodę w zakładce POGODA.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia