R e k l a m a

Brzesko. CAN-PACK stawia na odnawialne źródła energii

-

– Grupa CANPACK, globalny producent opakowań z siedzibą w Krakowie, zwiększa udział źródeł odnawialnych w energii elektrycznej wykorzystywanej w swoich operacjach – poinformowała firma w oficjalnym komunikacie. Dotyczy to także zakładu działającego w Brzesku (tego, który kilka dni temu zwiedzał prezydent Andrzej Duda).

W 2019 roku 70% energii elektrycznej w zakładach zlokalizowanych w Brzesku, Bydgoszczy, Dębicy, Tarnowie i Orzeszu pochodziło z odnawialnych źródeł energii. Obecna umowa z dostawcą energii elektrycznej przewiduje, że w 2020 roku całość energii elektrycznej wykorzystywanej w wyżej wymienionych zakładach będzie posiadała gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych.

Podobna umowa została podpisana dla zakładu produkcyjnego w Scunthorpe (Anglia). Jednocześnie coraz więcej zakładów Grupy wyposażanych jest w instalacje fotowoltaiczne instalowane m.in. na dachach fabryk.

Zrównoważony rozwój jest kluczowy dla Grupy CANPACK. Bierzemy odpowiedzialność za nasz wpływ na środowisko. Aby go zminimalizować ciągle ulepszamy nasze systemy oraz procesy produkcyjne – deklaruje Roberto Villaquirán, CEO Grupy CANPACK.

Ostatnio wdrożyliśmy w firmie nową politykę zrównoważonego rozwoju, opartą na trzech filarach: CARE, SUSTAIN, RECYCLE. Ważnym jej elementem jest ograniczanie naszego wpływu na zmiany klimatyczne m.in. przez dążenie do poprawy efektywności zużycia surowców i energii czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – dodaje R. Villaquirán.

źródłoCANPACK

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia