R e k l a m a

Nastolatkowie kradli alkohol w brzeskich sklepach

-

Policjanci rozliczają czteroosobową grupę okradającą sklepy z drogiego alkoholu na terenie Brzeska. Śledczy podejrzewają, że sprawcy mogli działać również w ościennych powiatach.

15 lutego 2019r. ok. godz. 13.30 policjanci otrzymali sygnał od ochroniarza jednego ze sklepów w Brzesku o ujęciu mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżą sklepową. Policjantom, którzy zjawili się na miejscu ochroniarz relacjonował, że tego dnia zauważył młodego mężczyznę i kobietę, którzy weszli na teren sklepu a następnie wynieśli kilka butelek alkoholu nie przechodząc przez kasy. Pracownik ochrony wyszedł za parą i widząc, że wsiadają do samochodu, w którym przebywał jeszcze jeden mężczyzna usiłował ich zatrzymać. Ci jednak przyłapani na kradzieży zaczęli uciekać.

Jednego z mężczyzn, 17- letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego ujął ochroniarz i wezwał policję.

W samochodzie sprawców policjanci ujawnili alkohol. W trakcie sprawdzania sklepowego monitoringu i wyjaśniania całej sprawy, okazało się, że pozostawiony w aucie alkohol pochodzi z innego sklepu a ten skradziony kilka minut wcześniej został zabrany przez uciekającą parę. Wszystkie patrole policyjne znajdujące się na mieście od razu dostały informację o zdarzeniu, pozostałych sprawcach i ich rysopisach.

W trakcie poszukiwań na terenie miasta została zatrzymana młoda kobieta, która brała udział w kradzieży. Okazało się, że to 16-letnia mieszkanka powiatu proszowickiego. Funkcjonariusze ustalili też dane pozostałych dwóch mężczyzn tj. 20-letniego mieszkańca powiatu proszowickiego i 18-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego.

Grupa tylko jednego dnia skradła alkohol ze sklepowych półek na kwotę 750 złotych. Śledczy jednak podejrzewają, że sprawcy mogli dokonywać podobnych kradzieży w ościennych powiatach, co będzie weryfikowane i wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały dotyczące nieletniej zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia