Planty. Jest kolejny przetarg na przebudowę kuźni i lodowni

-

Bocheński magistrat rozpisał kolejny przetarg na przebudowę i remont budynków dawnej kuźni i lodowni na Plantach Salinarnych w Bochni. W dotychczasowych dwóch postępowaniach oferty przekraczały zakładany budżet.

Pierwszy przetarg na to zadanie ogłoszono ponad rok temu, ale oferty, które wówczas spłynęły okazały się za drogie, a rada miasta nie zgodziła się na dorzucenie na inwestycję 0,5 mln zł (najtańsza oferta opiewała na ponad 4,6 mln zł). Przetarg więc unieważniono. Kilka miesięcy później miasto uzyskało na zadanie unijną dotację w wysokości ok. 2 mln zł.

Drugi przetarg ogłoszono pod koniec września 2019 r. Tym razem oferty również były zbyt wysokie. Najtańsza (ok. 4,48 mln zł) przekraczała zakładany budżet (3 796 000 zł) o prawie 700 tys. zł. Ten przetarg również unieważniono.

Zanim magistrat ogłosił kolejny przetarg potrzebne było uzgodnienie nowego terminu wykonania z instytucją współfinansującą. W obecnie ogłoszonym przetargu datę realizacji zadania określono na 30 września 2021 r.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 5 marca. O wyborze wykonawcy będzie decydować cena (z wagą 60) i gwarancja (waga 40).

W zakres inwestycji wchodzi przebudowa i remont budynków dawnej kuźni i lodowni na Plantach Salinarnych w Bochni przy ul. Orackiej nr 2 i 4 wraz z instalacjami wewnętrznymi: elektryczną, teletechniczną, gazową wraz z kotłownią gazową, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej połączoną ze zmianą sposobu ich użytkowania na budynki usługowe (ma powstać m.in. kawiarnia, punkt informacji turystycznej i publiczna toaleta), budowę przyłączy do tych budynków oraz zagospodarowanie terenu wokół budynków.

Tak te budynki mają wyglądać po modernizacji:

Teraz kuźnia i lodownia wyglądają tak:

Lokalizacja obiektów:

źródło: Google Maps / opracowanie własne

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023