R e k l a m a

Mateusz Kierepka na liście 50 wpływowych osób polskiej branży start-upów

-

Pochodzący z Nowego Wiśnicza Mateusz Kierepka został ujęty na liście „50 najbardziej wpływowych osób w polskiej branży start-upowej”, którą ułożyły redakcje naTemat i INNPoland.

– Wybór nie był łatwy, bo w takim zestawieniu trudno o jedno konkretne i wymierne kryterium. To 50 nazwisk, które są w jakiś sposób dla tego środowiska istotne. To osoby, których brak na pewno zostałby zauważony – wyjaśniają autorzy zestawienia.

Obecność Mateusza Kierepki w tym zestawieniu uzasadniono w następujący sposób:

„Twórca jednego z najważniejszych polskich start-upów – medApp. Zrewolucjonizował telemedycynę. Firma tworzy specjalistyczne oprogramowanie diagnostyczne dla lekarzy, małych praktyk i dużych klinik, czy takie cuda jak specjalne okulary do wizualizacji badań tomografii w trójwymiarze. Mentor, doradca, juror w konkursach dla start-upów.

Kapitalizacja medApp na NewConnect to 70 mln zł. Firma stoi u progu wielkiej ekspansji, a wartość rynku, o który walczy, to kilkanaście miliardów dolarów.”

Mateusz Kierepka jest prezesem zarządu spółki MedApp, która wykiełkowała z pierwotnego pomysłu na biznes, czyli firmy FunApp. Założyciele planowali tworzyć gry na komórki, ale ostatecznie projektują absolutnie nowatorskie rozwiązania i aplikacje mające pomagać w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024