Bochnia. W kwietniu sesja rady miasta. Zdalna dla tych, którzy będą „zaniepokojeni”

-

Na 30 kwietnia zaplanowano sesję Rady Miasta Bochnia. Spotkanie będzie prowadzone w sali obrad, ale radni będą też mieli możliwość uczestnictwa on-line.

Radni będą mogli uczestniczyć w sesji w sali obrad. Sesja będzie bowiem prowadzona normalnie z sali. Natomiast ci, którzy będą… zaniepokojeni, będą mogli uczestniczyć w sesji on-line głosując w swoich domach. Zadawanie pytań będzie możliwe przez telefon, sms lub e-mail – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia.

Nie planuje się wykorzystania w tym celu oprogramowania do prowadzenia wideokonferencji. Radni mają korzystać z transmisji dostępnej dla każdego za pośrednictwem serwisu YouTube.

Myślałem nad zrobieniem tego w Office 365. Tam jest taka aplikacja Microsoft Teams, akurat prowadzę zajęcia (dla studentów – przyp. red.) w tej aplikacji. Licencja jest jednak niedostępna dla urzędu, dlatego musimy korzystać z tego co mamy. Nikt w urzędzie nie orientuje się jakie są możliwości. To jest przerażające. Nawet informatyk nie bardzo się orientował z czego możemy korzystać – przyznał Bogdan Kosturkiewicz.

W programie sesji ma się znaleźć m.in. uchwała zmieniająca tegoroczny budżet Bochni. Poza tym radni klubu Prawo i Sprawiedliwość zapowiedzieli już złożenie projektu uchwały zwalniającej bocheńskich przedsiębiorców w II kwartale 2020 r. z płatności podatku od nieruchomości za budynki i budowle wykorzystywane przez nich do prowadzenia działalności gospodarczej (pisaliśmy o tym TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023