R e k l a m a

Bocheński magistrat apeluje o ograniczenie zużycia wody

-

Urząd Miasta Bochnia rozesłał do mediów apel skierowany do mieszkańców z prośbą o ograniczenie podlewania roślin, a szczególnie trawników i ograniczenie zużycia wody w codziennych potrzebach.

Susza, która coraz mocniej doskwiera obecnie w Polsce wymusza na nas określone działania. Sytuacja hydrologiczna spowodowana brakiem śniegu w zimie i brakiem opadów obecnie jest bardzo poważna. Zagrożone są uprawy, istnieje także niebezpieczeństwo wystąpienia braku dostaw wody pitnej do naszych domów. Stan wód w rzekach i zbiornikach wodnych jest bardzo niski, a prognozy pogody nie dają nadziei na opady, które mogłyby ten stan zmienić. Do tego z pewnością obserwujecie Państwo doniesienia o bardzo dużej ilości pożarów traw i lasów. Jest to o tyle niebezpieczne, iż często przyczyna pożarów jest bezmyślność lub zwykła beztroska – przekazał Andrzej Koprowski, odpowiedzialny w Urzędzie Miasta Bochnia za kontakty z mediami.

Prosimy o ograniczenie podlewania roślin a szczególnie trawników i ograniczenie zużycia wody w naszych codziennych potrzebach – apelują urzędnicy bocheńskiego magistratu.

Urzędnicy proszą także o zachowanie najwyższej ostrożności przeciwpożarowej: – Nie rzucajmy byle gdzie niedopałków papierosów, nie używajmy otwartego ognia, nie zostawiajmy szklanych i plastykowych butelek, które działając jak soczewka mogą spowodować pożar.

Mamy także nadzieję, że przy obecnej świadomości zagrożenia jakie ze sobą niesie wypalanie traw zarówno dla naszych domostw, zabudowań jak i samej przyrody, nikomu nie przyjdzie to do głowy. Apelujemy do Mieszkańców miasta Bochnia oszczędzajmy wodę i nie stwarzajmy zagrożeń pożarowych! – dodano na koniec apelu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia