R e k l a m a

Bochnia. Przedszkola zamknięte co najmniej do 24 maja

-

Przedszkola w Bochni nie wznowią działalności w najbliższą środę. Burmistrz Stefan Kolawiński uznał, że ryzyko jest zbyt duże.

W związku z decyzją podjętą na szczeblu rządowym o zmniejszaniu obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa COVID-19, w tym możliwości otwierania od 6 maja placówek szkolnych w klasach 1-3 szkół podstawowych i przedszkoli, burmistrz Stefan Kolawiński spotkał się dziś z dyrektorami placówek szkolnych i przedszkolnych.

– Po dyskusji ustalono, że w związku z brakiem precyzyjnych wytycznych co do zasad bezpieczeństwa jakie należałoby zachować, niemożności zapewnienia choćby obowiązujących zaleceń obecności 1 osoby na przestrzeni 15 m2 ustalono, że w przedszkolach i klasach 1-3 w szkołach podstawowych – szacując zbyt duże ryzyko takiego otwarcia – zajęcia nie zostaną wznowione do 24 maja 2020 roku (niedziela) – przekazał Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.

Jak poinformowano, przed 24 maja odbędzie się kolejne spotkanie, na którym zostaną podjęte decyzje dot. dalszego funkcjonowania szkół i przedszkoli.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia