R e k l a m a

Brzesko. Pijani kierowcy – rekordzista miał prawie 3 promile

-

W miniony weekend na drogach powiatu brzeskiego nie brakowało zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących.

W piątek, 1 maja br. około godziny 16.00 policjanci zostali wezwani do miejscowości Zaborów, gdzie kierowca volkswagena miał doprowadzić do uszkodzenia innego pojazdu. Na miejscu okazało się, że 54-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który miał siedzieć za kierownicą volkswagena jest w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego około 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał też wymaganej kategorii uprawnień.

Tego samego dnia w nocy około godziny 23.00 policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Okocim. 37-letnia kierująca citroenem, mając w organizmie około 2,4 promila alkoholu uderzyła w barierkę.

Kolejnego nietrzeźwego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 2 maja br. po godzinie 19.00 w Jurkowie. Przeprowadzone przez patrol badanie stanu trzeźwości wykazało u 37-letniego kierowcy seata ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna naruszył też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwym poniesie również kierujący fiatem, który 3 maja br. po godzinie 15.00 w miejscowości Przyborów doprowadził do kolizji drogowej z innym pojazdem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jazda w stanie nietrzeźwym zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Trzeba się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia