Bochnia. Uczeń ZS Nr 1 walczy o powrót do zdrowia. Wesprzyj datkiem jego rehabilitację!

-

Wypadki chodzą po ludziach, każdy z nas chociaż raz w życiu tak powiedział. Jednak zwykle, każdy myśli, że jego to nie spotka, że to się dzieje innym… Zły los wypatrzył sobie Konrada, który w lutym 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi. W jednej chwili posypał się cały jego świat i nagle wszystko przestało być oczywiste.

Konrad jest uczniem drugiej klasy technikum w Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica. 18-latek w wypadku uszkodził kręgosłup, doznał urazu rdzenia kręgowego oraz porażenia kończyn dolnych. Stracił zdrowie, sprawność, wypadek zabrał plany i marzenia, pozostała pustka i niewiadoma. Konrad jest członkiem Orkiestry Dętej Sobolów a obecna sytuacja uniemożliwia mu realizację swoich pasji zarówno muzycznych jak i sportowych.

Jego rówieśnicy planują przyszłość, a on walczy o zdrowie.

Konrad jest już po dwóch ciężkich operacjach i dwóch miesiącach spędzonych na Oddziale Rehabilitacyjnym w Szpitalu Rydygiera w Krakowie. Dzięki temu jest już w stanie poruszać lewą nogą i palcami u prawej, jednak droga do całkowitej sprawności jest jeszcze długa. Cały czas trwa dramatyczna walka o powrót do życia sprzed tamtych tragicznych wydarzeń i niestety nie ma innej drogi niż intensywna i kosztowna rehabilitacja.

– Konrad jest zmotywowany, żeby wrócić do sprawności, a my zrobimy wszystko, żeby go wspierać. Prosimy, dajcie mu szansę na sprawność — on na pewno ją wykorzysta – apelują rodzice nastolatka.

Rehabilitację Konrada możecie wesprzeć poprzez wpłatę na konto główne fundacji AUXILIUM, nr 44 2490 0005 0000 4530 3745 3706 w Alior Banku, z dopiskiem Konrad Fryt.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023