Rewitalizacja: Termin zakończenia I etapu przesunięty o 8 miesięcy

-

Nowy termin wykonania I etapu rewitalizacji centrum Bochni to 31 sierpnia 2019 roku – poinformował podczas czwartkowej sesji rady miasta Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Rewitalizację centrum Bochni, czyli zadanie „Rynek OD-NOWA”, podzielono na trzy etapy. Koszt inwestycji to prawie 21 mln zł. Bochnia pozyskała na to zadanie dofinansowanie ze środków UE, wynoszące ponad 14,6 mln zł.

Trzy etapy

Pierwszy z etapów obejmuje ul. Solną, ul. Sutoris, ul. Dominikańską, pl. św. Kingi i badania archeologiczne na płycie Rynku. Pierwotny termin wykonania tego etapu to 20 grudnia 2018 r.

Drugi etap to ul. Wąska i Rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią z terminem do 31 grudnia 2019 r. Natomiast trzeci etap, czyli ul. Wolnica i ul. Mickiewicza, ma być wykonany do 15 maja 2020 r.

Dodatkowe prace archeologiczne

Plac budowy został przekazany wykonawcy 3 października 2018 r. 17 października zatwierdzono projekt tymczasowej organizacji ruchu. Z kolei 5 listopada wykonawca uzyskał pozwolenie konserwatorskie i rozpoczęto prace przy I etapie tej inwestycji.

Już po kilku tygodniach można było przypuszczać, że roboty nie zostaną zakończone w planowanym terminie. Dodatkowo wstrzymano prace na ul. Dominikańskiej, bo archeolodzy odkryli tam ludzkie szczątki z przyklasztornego cmentarza i fundamenty zabudowań klasztornych. Ponadto na pl. św. Kingi ujawniono fragmenty średniowiecznej drogi z drewnianych bali.

Termin przesunięto o ponad 8 miesięcy

Nowy termin wykonania I etapu zadania „Rynek OD-NOWA” to 31 sierpnia 2019 r. Aneks w tej sprawie podpisano 31 stycznia.

I etap zostanie zakończony do 31 sierpnia. Z tym, że ulice kończymy wcześniej, w tym m.in. ul. Solną, pl. św. Kingi. Nawierzchnie będą już gotowe w kwietniu, maju. (Później) będą tam jeszcze trwały prace uzupełniające – powiedział podczas czwartkowej sesji Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Ulica Sutoris to będzie koniec kwietnia, a ul. Solna w maju. Dotyczy to podstawowych elementów. Tam będzie jeszcze mała architektura, zieleń itd., ale będzie można korzystać z tych wykonanych robót – doprecyzował Robert Cerazy.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Bochnia dużo czasu poświęcono na omówienie tematu zaawansowania prac rewitalizacyjnych, obejmujących nie tylko zadanie „Rynek OD-NOWA”. Wkrótce więcej szczegółów.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

W Łazach k. Bochni znów wyprodukują ekskluzywne wino lodowe

Winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego w podbocheńskich Łazach kończy drugi cykl produkcji wina lodowego. Winnica istnieje od 2005 roku, ale dopiero drugi raz dzięki...

Prognoza wyborcza z 15 września: Ile mandatów dla PiS w naszym okręgu?

Znany socjolog Marcin Palade opublikował w niedzielę na Twitterze kolejną prognozę podziału mandatów w okręgach wyborczych w całym kraju. W naszym...

Promień Bochnia wstrzymał treningi. Klub nie ma… strzelnicy

Od początku września zawodnicy strzeleckiego klubu Promień Bochnia nie trenują, bo… nie mają gdzie. Treningi na strzelnicy w I Liceum Ogólnokształcącym w...

Wizyta studyjna Ukraińców w Bochni

12 września, już po raz drugi, miała miejsce studyjna wizyta w Bochni sąsiadów zza wschodniej granicy Polski. Spotkanie to,...

Bochnia ROCKS! Ron Bumblefoot Thal wystąpił w sali kina Regis – ZDJĘCIA

W ramach trwającego już kilka lat cyklu "Bochnia ROCKS!", do naszego miasta zawitał po raz kolejny Ron Bumblefoot Thal. Na koncert znakomitego...

Artykuły promocyjne

Rozmowy o Bochni [WIDEO]

https://youtu.be/tUB5cxBRAUE Sfinansowane przez KWW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Taniec w Bochni. Trwają zapisy do JDC Dance Studio

Szkoła tańca JDC Dance Studio prowadzona przez Andrzeja Starowicza przyjmuje już zapisy na nowy sezon 2019/2020. -...

Bochnia. Fabryka Formy Studio One: 14-15.09 DNI OTWARTE!

Działająca już od 5 lat na bocheńskim rynku Fabryka Formy Studio One ciągle się rozwija, a klub po raz kolejny się powiększa!...

Auto Szkoła LUZ zaprasza na jesienne kursy! PRACA dla Instruktora

Ośrodek Szkolenia Kierowców zaprasza na kursy prawa jazdy kategorii A i B. Najbliższe terminy to 17...

Szkoła Rysunku Zalubowski. Szkoła z pasją

We wrześniu 2019 r. w Akademickim Liceum u Bochni na ul. Białej 23 ponownie ruszą zajęcia Szkoły...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

wrzesień, 2019

22wrz11:0015:00V Rodzinny Rajd Rowerowy

Więcej wydarzeń
19,380FaniLubię
637ObserwującyObserwuj
X