Bochnia. Fałszywy „policjant” próbował oszukać starszego mężczyznę

-

Kolejna próba oszustwa „na policjanta” w Bochni. Wczoraj (7 maja) oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszego mężczyzny – na szczęście próba była bezskuteczna.

– Ponownie ostrzegamy seniorów i osoby sprawujące nad nimi opiekę przed oszustami, którzy usiłują wyłudzić pieniądze dzwoniąc przez telefon – uczula Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Tym razem oszuści postanowili wykorzystać legendę „na policjanta”, który ostrzega przed fałszywymi pieniędzmi przekazywanymi przez listonosza. Mężczyzna, rzekomy policjant, nawiązał kontakt z seniorem, informując, że listonoszowi, który przynosi emeryturę zostały podmienione pieniądze na fałszywe. Oszust chciał się umówić w celu wymiany pieniędzy z fałszywych na prawdziwe.

Na szczęście do spotkania nie doszło, a 69-letniego mieszkańca Bochni o zdarzeniu zawiadomił niezwłocznie Policję.

Przypominamy

W związku z nadal pojawiającymi się informacjami na temat prób dokonywania oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” itp., bocheńska Policja apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom.

Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób. W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki, a także nie przelewały większych kwot pieniędzy bez konsultacji z rodziną. W ten sposób mogą oni stracić oszczędności całego życia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023