Ponad 1,3 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Bochni

-

Ponad 1,3 mln zł trafi do Szpitala Powiatowego w Bochni w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze zostaną wydane m.in. na zakup nowej karetki.

Pomoc w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej jest podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich to: 120 mln zł dla małopolskich szpitali i jednostek zdrowia na sprzęt i wyposażenie niezbędne do skutecznej walki z pandemią, 230,5 mln zł dla przedsiębiorców na utrzymanie zatrudnienia w firmach borykających się z trudnościami finansowymi i wsparcie rynku pracy, 111 mln zł na płynnościowe pożyczki dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii ponieśli straty finansowe.

Drugi etap Tarczy to 175 mln zł, które zbudują pakiet społeczny i edukacyjny. Środki zostaną przekazane na wsparcie placówek opieki całodobowej oraz zakup technologii i sprzętu do zdalnego nauczania. Trzecim etapem Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej będzie pakiet rozwoju opiewający na kwotę 100 mln zł, w ramach modułu rewitalizacji.

Środki w łącznej wysokości 736,5 mln zł zostały przekazane przez Zarząd Województwa Małopolskiego na walkę z COVID-19 oraz łagodzenie skutków pandemii dla małopolskiej gospodarki oraz wsparcia mieszkańców. Pochodzą one z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa.

Dzięki pakietowi medycznemu, stanowiącemu I etap Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, do 46 partnerów projektu (m.in. wojewódzkich i powiatowych szpitali oraz służb ratunkowych) docelowo mają trafić m.in. karetki, sprzęt medyczny, środki do dezynfekcji, wyposażenie obiektowe i budowlane oraz laboratoryjne o łącznej wartości ok. 120 mln zł.

Do Szpitala Powiatowego im. bł. Marty Wieckiej w Bochni trafi 1 318 091,92 zł. – Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnej karetki z wyposażeniem, nowego aparatu RTG i respiratora – wyjaśnił w rozmowie z Bochnianin.pl Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiego szpitala.

Zakup aparatu RTG będzie współfinansowany ze środków Powiatu Bocheńskiego (ok. 150 tys. zł).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023