R e k l a m a

Prawie 400 tys. zł dla szpitala w Brzesku od Grupy Azoty

-

Szpital Powiatowy w Brzesku otrzymał 395,5 tys. zł darowizny od Grupy Azoty S.A. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych do wykrywania i monitorowania pacjentów z podejrzeniem lub zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2. Zakupione zostaną 2 aparaty – jeden do diagnostyki genetycznej i drugi do diagnostyki immunoenzymatycznej.

Wielką zaletą urządzeń, które chcemy zakupić, jest ich pełna automatyzacja, co powoduje skrócenie czasu uzyskania wyniku. Poza tym urządzenia dedykowane są do małych pracowni mikrobiologicznych, co w naszym przypadku pozwoli na ich w pełni efektywne wykorzystanie – mówi Adam Smołucha, p.o. dyrektora SPZOZ w Brzesku.

Grupa Azoty jest dla mnie ewidentnym przykładem zaangażowania i wspierania walki z epidemią koronawirusa od samego jej początku. Serdecznie dziękuję za to działanie, a w szczególności za wspieranie instytucji lokalnych, zlokalizowanych w najbliższym otoczeniu głównych spółek – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Wcześniej Grupa Azoty SA przekazała 250 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, oraz środki ochrony osobistej i płyn odkażający dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po 750 tys. zł darowizn na zwalczanie epidemii koronawirusa przekazały też Grupa Azoty ZAK i Grupa Azoty ZCh Police, a 950 tys. zł Grupa Azoty ZA Puławy. Środki otrzymały m.in. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu (750 tys. zł), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach (550 tys. zł), Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie (430 tys. zł), czy Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Warszawie (150 tys. zł).

Grupa Azoty wspiera instytucje i jednostki zwalczające epidemię od początku pojawienia się ognisk koronawirusa w Polsce. W obliczu tego ogromnego wyzwania musimy robić to, co do nas należy i czego oczekuje od nas społeczeństwo. Wspieramy przede wszystkim placówki zdrowotne i służby sanitarne w regionach, gdzie zlokalizowane są nasze spółki – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Działania związane z pomocą dla instytucji zwalczających epidemię koronawirusa Grupa Azoty prowadzi w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych. Poza darowiznami finansowymi spółki Grupy Azoty przekazały też liczne darowizny rzeczowe w postaci środków ochrony osobistej i płynów odkażających oraz użyczyły placówkom służby zdrowia 40 samochodów służbowych do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia