Zatrzymano podpalacza z Puszczy Niepołomickiej

-

22-latek podpalił drzewo w Puszczy Niepołomickiej, a następnie kontener na śmieci od którego zajęła się ściana budynku socjalnego. 

13 kwietnia w godzinach wieczornych, dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach został powiadomiony o palącym się drzewie w leśnictwie Sitowiec w Puszczy Niepołomickiej.

Sposób w jaki paliło się drzewo, a także brak wyładowań atmosferycznych w okolicy sugerowały celowe podpalenie. Straż Pożarna ugasiła płonące drzewo i zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia w głąb Puszczy Niepołomickiej. W chwili  zdarzenia, z uwagi na panującą suszę, obowiązywał 3 stopień zagrożenia pożarowego.

Niespełna miesiąc później, w nocy z 5 na 6 maja, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach, otrzymali  zgłoszenie, że przy budynku socjalnym, należącym do Miasta i Gminy Niepołomice pali się duży kontener na śmieci.

W wyniku pożaru spalony został duży  kontener na śmieci oraz uszkodzona została, poprzez nadpalenie, ściana budynku socjalnego. Straty, które powstały na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, oszacowano na kwotę ponad 5 tys. złotych. Oględziny wykazały, że ten pożar powstał także w wyniku celowego podpalenia.

W toku czynności policjanci ustalili sprawcę obu podpaleń. Jest to 22-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Niepołomice, któremu 22 maja Prokuratura Rejonowa Wieliczce przedstawiła zarzuty spowodowania pożaru ( art.163 § 1 kk ) oraz uszkodzenia mienia ( art. 288 § 1 kk). Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Niepołomic ze szczególną uwagą podchodzą do kwestii zagrożenia pożarowego na terenie Puszczy, jednocześnie przypominając, że jej teren jest całodobowo objęty monitoringiem

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023