Muzeum zaprasza na wystawę pięknej porcelany

-

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza do oglądania wystawy „Otwieramy nasz porcelanowy Sezam”.

Z pewnością nie tylko miłośników porcelany zachwycą porcelanowe cuda, które już teraz mogą obejrzeć w Sali Portretowej naszego muzeum. Jej wystrój od lat 80. XX w. w znacznej mierze kształtują przedmioty ofiarowane przez Annę Schlang – wnuczkę Ferdynanda Maissa, burmistrza Bochni w latach 1896-1918. Są to meble, obrazy i właśnie porcelana.

Kilka lat temu Anna Schlang i jej małżonek Norbert Schlang, mieszkający w Wiedniu, ofiarowali muzeum dar wyjątkowy – piękną i wartościową kolekcję porcelany europejskiej, którą będziemy stopniowo udostępniać. Na razie przygotowaliśmy kilka gablot w Sali Portretowej.

Niebawem planujemy rozwinięcie ekspozycji w naszej Galerii „Strych Muzealny” w formie dużej wystawy czasowej. Obejmie ona również inne przedmioty przekazane przez darczyńców – obrazy i przedmioty rzemiosła artystycznego.

Jesteśmy przekonani, że po pierwsze zaskoczy Państwa zarówno artystyczna finezja i szlachetne piękno porcelany, jak i walory antykwaryczne wielu eksponatów. Niektóre to naprawdę europejska ekstraklasa”.

Wystawę będzie można oglądać już w najbliższy piątek 12 czerwca. Godziny zwiedzania: wtorki, środy i piątki od 10.00 do 16.00, czwartki od 11.30 do 19.30, soboty i niedziele od 12.00 do 16.00 (w niedziele wstęp bezpłatny). Poniedziałki nieczynne dla zwiedzających. Wejście oczywiście przy zachowaniu określonych w regulaminie zwiedzania środków ostrożności.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X