Judo. XXIII edycja podziemnego turnieju przełożona na 2021 rok

-

Przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni po raz pierwszy został zmuszony odwołać Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia, który organizowany był nieprzerwanie od 1998 roku. XXIII edycja, która miała odbyć się w miniony weekend (13-14 czerwca) została przełożona na 2021 rok.

Czas, który do tej pory MOSiR przeznaczał na organizację tej prestiżowej dla Bochni imprezy poświęcono m.in. na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć bocheńskich judoków.

42 medale na Mistrzostwach Polski potwierdzają, iż ciężka praca zawodników i trenerów daje wymierne sukcesy. Taki wynik daje satysfakcję i nadzieję na przyszłość – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.

Po raz pierwszy medal na Mistrzostwach Polski bochnianin zdobył w 1999 roku. Był nim Karol Kocot, który wywalczył srebro wśród młodzików w kat. 60 kg. Od tego czasu (do czerwca 2020 roku), a więc przez 21 lat, judocy MOSiR Bochnia zdobyli w zawodach tej rangi 42 medale, w tym 40 w zawodach indywidualnych (14 złotych, 10 srebrnych i 16 brązowych) i 2 medale w drużynowych Mistrzostwach Polski (brąz w 2010 r. i złoto w 2016 r.).

Szczegółowe wyniki bocheńskich Mistrzów Polski w Judo można zobaczyć TUTAJ.

MOSiR zachęca również do zapoznania się ze zaktualizowanym opracowaniem historii bocheńskiej sekcji judo (link TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023