R e k l a m a

Koronawirus. Sanepid apeluje o wzmożenie reżimu sanitarnego

-

Bocheński sanepid apeluje o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa. W samym tylko powiecie bocheńskim może być 5 ognisk zakażeń, w tym m.in. w gminie Drwinia i gminie Łapanów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni skierował do mieszkańców i osób odwiedzających powiat bocheński rekomendację w sprawie konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2:

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie województwa małopolskiego, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny, proszę o przypominanie i apelowanie do mieszkańców i gości odwiedzających Państwa regiony, wszelkimi możliwymi kanałami komunikacji, o konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa. W tym w szczególności z rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, uwzględniających specyfikę funkcjonowania różnych obszarów naszego codziennego życia, o wzmożenie reżimu sanitarnego i stosowanie środków ochrony osobistej oraz o ograniczanie kontaktów społecznych (wesela, przyjęcia, zebrania, spotkania, itp.), w tym zachowanie bezpiecznej odległości”.

Od środy w powiecie bocheńskim potwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie na COVID-19 choruje 23 mieszkańców Bocheńszczyzny, w tym 6 jest hospitalizowanych, a 17 przebywa w domowej izolacji. O aktualnej sytuacji w powiecie bocheńskim i województwie małopolskim można przeczytać TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia