Od prawie 2 do 4 lat więzienia za brutalne pobicia w Bochni i Brzesku

-

We wtorek w Sądzie Rejonowym w Bochni zapadł wyrok w sprawie trzech mężczyzn, którym Prokuratura Okręgowa w Tarnowie zarzuciła kilka przestępstw o charakterze chuligańskim. Mężczyźni zostali skazani na kary pozbawienia wolności od 1 roku i 10 miesięcy do 4 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Akt oskarżenia, który w marcu br. wpłynął do Sądu Rejonowego w Bochni, wymierzony był przeciwko 28-letniemu Kamilowi Ł. oraz braciom 25-letniemu Adrianowi R. i 22-letniemu Kamilowi R. Zarzuty dotyczyły m.in. brutalnych pobić, gróźb pozbawienia życia i uszkodzeń mienia. Podczas tych czynów oskarżeni mieli używać niebezpiecznych narzędzi takich jak maczeta, czy kij baseballowy. Do zdarzeń miało dojść w 2018 i 2019 r. w Bochni i Brzesku.

We wtorek 14 lipca oskarżeni usłyszeli wyrok.

Oskarżonemu Kamilowi R. sąd wymierzył karę łączną 4 lat pozbawienia wolności, oskarżonemu Adrianowi R. karę łączną 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, zaś oskarżonemu Kamilowi Ł. karę łączną 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl sędzia Rafał Rosiek, wiceprezes Sądu Rejonowego w Bochni.

Sąd uniewinnił Kamila Ł. od niektórych zarzucanych mu czynów. – Przyjął winę jedynie udziału w pobiciu 1 stycznia 2018 r. i groźbach z 7 stycznia 2018 r. – wyjaśnił Rafał Rosiek.

Oskarżeni muszą jeszcze zapłacić po 5 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonego Sebastiana P., a także pokryć koszty zniszczeń i częściowo koszty prowadzonego postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje apelacja do sądu drugiej instancji.

Oskarżeni cały czas przebywają w areszcie. Ostatnio sąd przedłużył tymczasowy areszt do czasu uprawomocnienia się wyroku.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X