R e k l a m a

W Nieprześni powstanie nowy most

-

Jeszcze w tym roku w Nieprześni (gmina Bochnia) powstanie nowy most. W obecności starosty bocheńskiego Adama Korty i członka zarządu Rafała Rudki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tadeusz Białka podpisał umowę z Przemysławem Birkowskim, wykonawcą prac. Koszt nowego obiektu to prawie 950 tys. zł.

Wykonawca w ramach umowy musi rozebrać istniejący tzw. „mały most”, a w jego miejsce wybudować nowy obiekt. Ponadto położony zostanie nowy asfalt na dojazdach do mostu, przebudowie i umocnieniu ulegnie także odcinek potoku, powstanie również kanalizacja deszczowa i przebudowany zostanie rów.

Cieszę się, że to już kolejna inwestycja drogowa, którą uda nam się zrealizować jeszcze w tym roku. Prace drogowe trwają w wielu miejscach na terenie naszego powiatu. W chwili obecnej w Kierlikówce i Łąkcie Dolnej kładziemy nową nawierzchnię, a w Łąkcie Górnej już została położona. Rozpoczęliśmy także prace w Królówce i Rzezawie na Pacynkowej. Udało się wprowadzić ruch okrężny w rejonie ulic Poniatowskiego, Trudnej i Brzeskiej. Mogę również zdradzić, że w przyszłym tygodniu podpisujemy kolejną umowę na modernizację drogi w Bochni – mówi starosta Adam Korta.

Zadanie jest możliwe dzięki dotacji z rezerwy celowej z ministerstwa infrastruktury.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia