W piątek Muzealna Akademia Historyczna: „Włosy świętej Kingi…”

-

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w piątek 24 lipca o godzinie 17.30 – w Dzień Świętej Kingi (patronki górników solnych) – na spotkanie z cyklu Muzealna Akademia Historyczna. Tomasz Migdas przedstawi temat „Włosy świętej Kingi, Kardynał, Lobkowitz i inne osobliwości bocheńskiej żupy solnej”.

Podziemny świat bocheńskiej kopalni nieustannie fascynuje. Różnorodność tematów z nim związanych zdaje się wręcz nieograniczona.

„Tym razem chcielibyśmy opowiedzieć Państwu o osobliwościach tego wyjątkowego miejsca. Przemierzając z przewodnikiem kopalniane korytarze słyszymy o włosach św. Kingi, o szybie Campi, czy o komorze Kołdras. Skąd pochodzą te nazwy, jak doszło do ich nadania? Co jeszcze oprócz nazwisk posłużyło do nazwania miejsc, w których pokolenia bocheńskich górników wykonywały swą codzienną pracę? Czy tylko ludzie zostali tu upamiętnieni i jakie ponieśli zasługi, aby tu „pozostać”? A może jakieś szczególne wydarzenia miały tu miejsce?” – napisano w zaproszeniu na spotkanie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023