Małopolska. Czarna seria wypadków podczas prac polowych

-

W ciągu trzech dni w Małopolsce doszło do 6 wypadków kierujących ciągnikami rolniczymi podczas prac polowych, w tym aż czterech ze skutkiem śmiertelnym.

W czwartek (30 lipca), 71-letni mieszaniec Klikuszowej (powiat nowotarski)został przygnieciony przez ciągnik, po tym jak uderzył w drzewo na posesji.  Poszkodowany przeżył ale z urazem nogi został przewieziony do szpitala.

Kilka godzin później, w Sieniawie (powiat nowotarski) 47- letni mężczyzna jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące, kiedy nagle na wzniesieniu pojazd wywrócił się przygniatając mężczyznę. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia.

W piątek (31 lipca) w Ochotnicy Górnej (również powiat nowotarski) 49-latek kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się przygniatając mężczyznę. Poszkodowanego znalazł jego syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety nie udało się uratować kierowcy, mężczyzna zmarł na miejscu.

Tego samego dnia w Rabie Niżnej (powiat limanowski) 43-letni kierujący ciągnikiem w trakcie wykonywania prac rolniczych doprowadził do wywrócenia pojazdu w skutek czego został nim przygnieciony. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala w Krakowie. Niestety wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

W sobotę (1 sierpnia) w Olszowej koło Zakliczyna (powiat tarnowski) doszło do podobnego zdarzenia. Na wzniesieniu ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę który zwoził z pola bale słomy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jednak pomimo pomocy lekarskiej zmarł.

Po południu, w Lipinach koło Dąbrowy Tarnowskiej, 38–latek wykonując prace polowe zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się i przygniótł traktorzystę, który został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Mężczyzna żyje ale znajduje się w ciężkim stanie.   

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych z użyciem sprzętu mechanicznego w szczególności na nierównym i stromym terenie, jak również o zachowanie stanu trzeźwości, którego brak czasem w podobnych przypadkach jest powodem tragicznych wypadków. 

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X