Bochnia. W sierpniu szkolenia na strzelnicy dla dzieci i młodzieży

-

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu strzelectwem – również z broni palnej bocznego zapłonu – Organizacja Powiatowa Ligi Obrony Kraju w Bochni przygotowała na okres wakacji (sierpień) ofertę skierowaną do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Bocheńskiego polegającą na kursie doskonalenia strzelectwa z tego rodzaju broni palnej. Będą w niej mogły uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 10 lat w obecności opiekunów prawnych.

Zajęcia odbywać się będą na strzelnicy LOK w Bochni przy ul. Strzeleckiej 87 w środy w godzinach 14.00 – 17.00.

W ramach szkolenia uczestnicy zajęć zostaną zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w obchodzeniu się z bronią i zachowania na strzelnicy, zasadami celowania oraz będą mieli możliwość postrzelać z karabinków bocznego zapłonu.

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu rozwój strzelectwa oraz pozyskanie nowych członków dla działających Klubów Strzeleckich Ligi Obrony Kraju a także ich udział w zawodach i promocji naszego powiatu. Od kilku lat corocznie młodzież szkolna brała udział w wojewódzkich zawodach obronnych zajmując w poszczególnych kategoriach czołowe lokaty. W klasyfikacji generalnej w ubiegłym roku pierwszy raz w historii działania tutejszej Organizacji Powiatowej LOK zajęła III miejsce w Małopolsce (zawodnicy KS LOK „PUSZCZA” w Dziewinie). W bieżącym roku zawody nie odbyły się z powodu pandemii, podobnie jak i piknik dobroczynny, który organizowany jest corocznie w maju.

Zarząd OP LOK przygotował pakiet edukacyjny skierowany do uczniów szkół z naszego powiatu obejmujący w następnej kolejności szkolenia z zakresu strzelectwa oraz ratownictwa przedmedycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nawiązuje on do programu nauczania przedmiotu Edukacji dla bezpieczeństwa.

Osoby chętne do uczestnictwa w wakacyjnych zajęciach na strzelnicy proszone są o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 883-223-176 Małopolskiego Centrum Strzelectwa w Bochni. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną ilość miejsc na poszczególnych zajęciach będzie ograniczona.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X