BKS przed sezonem. W niedzielę start rozgrywek

-

W ten weekend BKS Bochnia, po prawie 10 – miesięcznej przerwie, zainauguruje sezon IV ligi. Pierwszym rywalem będzie –  w wyjazdowym spotkaniu –  zespół Wierchów Rabka – Zdrój. Jak u podopiecznych Janusza Piątka przebiegał okres przygotowawczy? Kto odszedł, a kto przyszedł do ekipy z solnego grodu? Zapraszam do lektury. 

Okres przygotowawczy 

BKS wrócił do treningów w maju, ale pierwszy sparing rozegrał dopiero w połowie czerwca. Wtedy Bocheński zagrał w Dębicy z miejscową Wisłoką. Bardzo mocny trzecioligowiec udowodnił, że nie bez powodu gra z powodzeniem w wyższej lidze i bochnianie przegrali 5:0. W następnym meczu kontrolnym BKS grał z piątoligowym Orłem Dębno. Tym razem to zespół z Bochni zdominował rywala i pewnie zwyciężył 6:1 po dwóch golach Mirosława Tabora oraz pojedynczych trafieniach Ernesta Świętka, Arkadiusza Budzyna, Dawida Burka i Kacpra Musiała. Kolejny sparing BKS to spotkanie ze Strażakiem Mokrzyska. Mimo prowadzenia, po golu Jarosława Ulasa, w drugiej połowie ryawal okazał się skuteczniejszy, wykorzystując błędy bocheńskiej defensywy i mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść zespołu z Mokrzysk.

Pierwszy sparing na Parkowej, BKS rozegrał z Dalinem Myślenice. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy 0:4, choć wynik nie do końca odzwierciedlał to co działo się na murawie. Bocheński stworzył sobie parę niezłych sytuacji, ale podobnie, jak we wcześniejszych meczach, szwankowała skuteczność. Przełamanie przyszło w starciu z piątoligową Błyskawicą Proszówki. Sparing ten, ponownie rozgrywany w Bochni, zakończył się wynikiem 3:2 dla Bocheńskiego, choć emocji nie brakowało. Po pierwszej było 2:0 dla gospodarzy po dwóch trafieniach Tabora. Po przerwie Błyskawica zaatakowała i w 46 minucie strzeliła bramkę kontaktową. Kilka minut później przyszedł czas na odpowiedź BKS, kiedy to Budzyn wykorzystał rzut karny. Lecz po chwili, również po rzucie karnym, padł gol dla gości. Ostatecznie bochnianom udało się utrzymać korzystny rezultat i mecz zakończył się wynikiem 3:2. Potem przyszedł czas na mecz w Tęgoborzy, gdzie BKS rywalizował z Lubaniem Maniowy. Spotkanie zakończyło się porażką bochnian 4:1. Jedyną bramkę dla Bocheńskiego zdobył Jarosław Ulas. Przedostatni sparing Bocheński rozegrał z piątoligową Rabą Dobczyce. Starcie zakończyło się pewnym zwycięstwem bochnian 6:1. Bramki dla BKS strzelali: Tomasz Rachwalski, Ernest Świętek x2, Kacper Musiał, Dominik Cabała oraz Mateusz Kasprzyk. Na koniec przyszedł jeszcze mecz charytatywny ze szkółką piłkarską Finchley Club Athletic. Charytatywny, bo podczas spotkania zbierane były pieniądze na pomoc Mikołajowi Ulasowi – synowi piłkarza BKS, Jarosława Ulasa. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się wygraną bochnian 2:1 po trafieniach Mirosława Tabora i Kacpra Musiała. W ubiegłą niedzielę Bocheński zainaugurował rozgrywki okręgowego Pucharu Polski meczem ze Zrywem Królówka. BKS zdeklasował rywala, wygrywając aż 10:0. Gola dla BKS strzelali: 2 Jarosław Ulas, 2 Kacper Musiał , Mirosław Tabor, Bartłomiej Chlebek, Mariusz Łyduch, Ernest Świętek oraz Aliba Lando

Transfery w BKS

Nowe twarze w zespole z Bochni Podczas długiego okresu w drużynie BKS doszło do wielu zmian. Ciekawym nabytkiem zespołu z solnego grodu są dwaj obcokrajowcy: Brazylijczyk Nathan Berutol i Angolańczyk Aliba Lando. Obaj mają w swoim CV występy w drużynach młodzieżowych takich marek jak Benfica Lizbona i Corinthians. Do drużyny dołączył także Łukasz Sikora, były gracz Czarnych Staniątki. W barwach zespołu z Bochni zobaczymy także zawodników znanych z bocheńskich boisk: Mateusza Cieślę, byłego zawodnika GKS Drwinia oraz Mariusza Łyducha – dawnego gracza zespołu z Bochni. Drużynę zasilił także Michał Baranowski, który ostatnio grał w Targowiance Targowisko. Ponadto drużynę zasiliło grono wychowanków BKS: Adam Pałkowski, Jakub Pasiut, Jan Mazur, Damian Cabała, Jakub Kleszcz oraz Wojciech Kwaśniowski.  Do ekipy z Solnego Grodu wrócił także Dawid Grzyb. W nowym sezonie w kadrze zespołu z Bochni nie zobaczymy Daniel Bukowca, który przeszedł do BSF Bochnia, Patryka Kury, który tuż po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu odszedł do Wieczystej Kraków. Zabraknie również, powracającego do Limanovii – Pawła Matrasa. 

Nowy sezon – nowe nadzieje 

Nowy sezon będzie inny, niż ostatnie, głównie przez zmianę formuły rozgrywek. Na skutek większej ilości drużyn (będzie występować ich aż 20), po pierwszych 19 meczach BKS, w zależności do pozycji, które zajmie trafi albo do grupy mistrzowskiej, gdzie grać będą zespoły z miejsc 1 – 10, albo do spadkowej, gdzie będzie się ze sobą mierzyć reszta stawki.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X