R e k l a m a

Co z przedszkolem na os. Jana? To taka sama konstrukcja jak tego na os. Niepodległości

-

Informacje o fatalnym stanie technicznym Miejskiego Przedszkola Nr 2 na os. Niepodległości i konieczności rozbiórki tego obiektu, spadły na bocheńską społeczność jak grom z jasnego nieba. I od razu zrodziły pytania: czy podobnie jest z budynkiem Miejskiego Przedszkola Nr 6 na osiedlu Jana?

To skojarzenie nie jest przypadkowe. Oba przedszkola to obiekty o „bliźniaczej”, szkieletowej konstrukcji, które zostały wzniesione po dwóch przeciwległych stronach miasta w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Okazuje się, że i dziś przedszkola są na dwóch „biegunach”. Na jedno właśnie zapadł wyrok – ekspertyza budowlana nie pozostawia wątpliwości, że obiekt należy wyłączyć z eksploatacji i wyburzyć.

Drugie przedszkole – to na os. Jana – już na pierwszy rzut oka sprawia dużo lepsze wrażenie. Dobry stan obiektu potwierdza w rozmowie z Bochnianin.pl Dorota Palej-Maliszczak, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni:

Tam nic złego się nie dzieje, wszystko jest w porządku. Dach był remontowany kilka lat temu podkreśla uspokajając, że rodzice nie mają żadnych powodów do obaw.

Częściowy remont dachu na tym obiekcie wykonano w 2003 roku (koszt blisko 50 tys. zł). W 2011 roku przeprowadzono kolejny: kosztował 80 tys. zł i obejmował rozbiórkę starego pokrycia dachowego, deskowanie i wykonanie nowego pokrycia z papy termozgrzewalnej.

Ostatni remont dachu na Miejskim Przedszkolu Nr 2 na os. Niepodległości miał miejsce w 1998 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia