Muzeum. Wystawa „Tatrzańskie pejzaże”. Wernisaż w piątek

-

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na wakacyjny wernisaż spontanicznej wystawy: „Józef Mularczyk (1916-2009) – Tatrzańskie pejzaże”. Otwarcie wystawy rozpocznie się w holu na parterze w piątek 28 sierpnia o godz. 19:00, czyli bezpośrednio po Muzealnej Akademii Historycznej.

Ta wystawa jest bezpośrednim efektem najnowszego daru przekazanego do zbiorów Muzeum w lipcu bieżącego roku. Ten cenny dar pani Bożeny Mularczyk, zawierający dwadzieścia jeden obrazów olejnych autorstwa Józefa Mularczyka, ukazujących pejzaże z Tatr, magiczny widok Kazimierza nad Wisłą oraz krajobrazy z okolic Bochni, uzupełniony został pięcioma obrazami, które były już wcześniej w posiadaniu Muzeum.

Józef Mularczyk związany był z Bochnią od 1974 roku, wcześniej aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym, kolejno: Tarnowa, Lęborka, Zakopanego. Prezentowane obecnie takie obrazy, jak Giewont i Czerwone Wierchy, czy Giewont wczesną wiosną wspaniale łączą się z opowieścią o masywie górskim, wznoszącym się nad Zakopanem.

Organizatorzy przypominają o konieczności posiadania maseczki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023