R e k l a m a

Kolejne medale judoków MOSiR Bochnia

-

Miniona sobota była jednym z bardziej pracowitych dni dla judoków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Wychowankowie klubu uczestniczyli w trzech imprezach sportowych: I eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu, 28. Międzynarodowym Turnieju Judo CUP Samobor w Chorwacji i w Międzynarodowej Lidze Judo w Jaśle.

International Judo Leauge, Jasło

Zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia pod opieką Sebastiana Serwińskiego wystartowali w drugiej edycji International Judo League w Jaśle. Zawody zgromadziły ok. 500 zawodników z prawie 60 klubów z Polski, Węgier, Słowacji, Mołdawii, Czech i Ukrainy.

Walki były rozgrywane na 6 matach w 4 kategoriach wiekowych. Bocheński klub reprezentowało 16 zawodników. W bardzo mocnych zawodach udało się wywalczyć 5 medali (1 srebrny i 4 brązowe) oraz 4 piąte miejsca.

1. miejsce: Bianka Horawska;
2. miejsca: Filip Alfawicki, Bartosz Król, Justyna Wojcieszek i Szymon Mierzwiński;
3. miejsca: Jakub Struzik, Samuel Stawiarz, Dominika Miś i Norbert Alfawicki.

W zawodach uczestniczyli również Błażej Zych, Dawid Machaj, Hubert Płachczyński, Antoni Miś, Michał Ćwik, Michał Budzyn i Szymon Mazurkiewicz.

28 International Judo Cup Samobor, Chorwacja

Z brązowym medalem wróciła z Chorwacji Maja Twardowska (kat. 52 kg), która wzięła udział w organizowanym od 28 lat Międzynarodowym Turnieju Judo Samobor. W zawodach walczyło 601 zawodników z 62 klubów, z 9 krajów. Opiekunem zawodniczki był trener Waldemar Kowalski.

I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu

W tym samym czasie część zawodników sekcji judo walczyła w Bytomiu, w I eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wyniki podopiecznych trenera Grzegorza Maja:

1. miejsce: Julia Gut kategoria 70 kg;
2. miejsca: Wiktoria Żabczyńska kat. 56 kg i Mikołaj Nalepka kat 55 kg;
3. miejsce: Wiktor Matykiewicz kat. 73 kg.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc