R e k l a m a

Fałszywy wnuczek pomógł seniorowi ominąć kolejkę do lekarza po to by go okraść

-

Bocheńscy kryminalni zatrzymali wczoraj 40-letniego mieszkańca Bochni, który okradł starszego mężczyznę z pieniędzy oraz kobietę z telefonu komórkowego.

W godzinach południowych do jednej z bocheńskich przychodni zgłosił się starszy mężczyzna, któremu towarzyszył według jego oświadczenia wnuk. W związku z tym, że starszy pan nie był umówiony do lekarza, „wnuczek” bardzo nalegał na jego przyjęcie. Pracownica przychodni wyraziła zgodę na przyjęcie mężczyzny poza kolejką i starszy pan został zaproszony do gabinetu lekarskiego.

W międzyczasie wnuk, który jak się później okazało wnukiem nie był, bowiem starszy pan spotkał tego mężczyznę w godzinach rannych w jednym z barów i nie znał jego tożsamości, wykorzystując fakt, że senior jest na badaniach, z kieszeni jego kurtki ukradł pieniądze w kwocie 1500 zł, a ponadto wychodząc z budynku przychodni zabrał jeszcze z biurka telefon należący do jednej z pracownic.

Operatywny „wnuczek” został zatrzymany po kilkudziesięciu minutach od dokonanej kradzieży, dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego bocheńskiej komendy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia