Fałszywy wnuczek pomógł seniorowi ominąć kolejkę do lekarza po to by go okraść

-

Bocheńscy kryminalni zatrzymali wczoraj 40-letniego mieszkańca Bochni, który okradł starszego mężczyznę z pieniędzy oraz kobietę z telefonu komórkowego.

W godzinach południowych do jednej z bocheńskich przychodni zgłosił się starszy mężczyzna, któremu towarzyszył według jego oświadczenia wnuk. W związku z tym, że starszy pan nie był umówiony do lekarza, „wnuczek” bardzo nalegał na jego przyjęcie. Pracownica przychodni wyraziła zgodę na przyjęcie mężczyzny poza kolejką i starszy pan został zaproszony do gabinetu lekarskiego.

W międzyczasie wnuk, który jak się później okazało wnukiem nie był, bowiem starszy pan spotkał tego mężczyznę w godzinach rannych w jednym z barów i nie znał jego tożsamości, wykorzystując fakt, że senior jest na badaniach, z kieszeni jego kurtki ukradł pieniądze w kwocie 1500 zł, a ponadto wychodząc z budynku przychodni zabrał jeszcze z biurka telefon należący do jednej z pracownic.

Operatywny „wnuczek” został zatrzymany po kilkudziesięciu minutach od dokonanej kradzieży, dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego bocheńskiej komendy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły

R e k l a m a

Najnowsze

Starosta Bocheński spotkał się z przedstawicielem Komisji Europejskiej

Starosta bocheński Adam Korta gościł w miniony weekend Marię Galewską przedstawiciela Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wizyty starosta przedstawił kilka inwestycji i...

Czwartek: Koncert charytatywny w II LO

Serdecznie zapraszamy w czwartek na wagary do II LO. Zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym pod hasłem:„Poczuj wagarów zew, przyjdź...

PRACA w Contimax dla: Kucharz oraz Elektryk

Firma Contimax S.A. poszukuje kandydatów na stanowiska pracy: Kucharz Zakres obowiązków przygotowanie...

Oferta pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w Gminie Rzezawa

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Rzezawie.

Najmłodsi strzelcy z bocheńskiego „Promienia” wśród najlepszych w kraju

Mikołaj Brzegowy i Mateusz Polek wywalczyli trzecie miejsca w finale „Strzelania w Sieci”. W strzelaniach sportowych dla najmłodszej kategorii...

Co? Gdzie? Kiedy?

marzec, 2019

21mar10:0013:00Koncert charytatywny w II LOMarek Piekarczyk

24mar18:00Piłka ręczna 2. liga

28mar09:00Sesja Rady MiastaProgram

28mar19:00Dyskusyjny Klub Filmowy

29mar(mar 29)16:0031(mar 31)14:00Koszykówka - Półfinały 2. ligi Kobiet

30mar20:00"Moralność Pani Dulskiej"Teatr "Baczków"

17,886FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
X