Koronawirus u nauczyciela szkoły w Leszczynie. Od wtorku nauczanie hybrydowe

-

Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Leszczynie (gmina Trzciana) od poniedziałku zawiesiła zajęcia stacjonarne dla wszystkich uczniów od oddziału przedszkolnego do 8. klasy (prowadzone jest nauczanie zdalne). Jeden z nauczycieli klas 4-8 jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Dyrekcja szkoły wystąpiła o nauczanie hybrydowe.

Informację o dodatnim wyniku u nauczyciela uczącego w klasach 4-8 podała w niedzielne popołudnie dyrekcja placówki. Na facebookowym profilu szkoły w Leszczynie przekazano najpierw, że w poniedziałek na zajęcia do szkoły mają nie przychodzić tylko uczniowie klas 4-8.

Kilka godzin później poinformowano o całkowitym zawieszeniu zajęć we wszystkich klasach z powodu dezynfekcji pomieszczeń (została przeprowadzona w niedzielę w godzinach wieczornych).

W niedzielę nauczyciel przekazał mi informację o zakażeniu i zostały wdrożone wszystkie procedury – powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Agnieszka Adamus, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Leszczynie.

Nie było bezpośredniego kontaktu z uczniami. Nauczyciel zachowywał odległość, siedział przy biurku, pierwsze ławki były odsunięte, a sale wietrzone – zaznaczyła Agnieszka Adamus.

Dyrekcja szkoły wystąpiła o nauczanie hybrydowe (zdalne dla klas 4-8 i stacjonarne dla pozostałych). Dalsze kroki zależą w dużej mierze od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni.

Aktualizacja – 07.09.2020 godz. 10:00

Dyrektor szkoły poinformowała, że prośba o nauczanie hybrydowe została rozpatrzona pozytywnie. Od wtorku 8 września klasy 0-3 będą uczyły się stacjonarnie, a 4-8 zdalnie.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,969FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X