R e k l a m a

W Bochni powstał Klub Konfederacji. „Mało tu o nas słychać. Trzeba to zmienić”

-


Na inaugurujące działalność klubu czwartkowe spotkanie w restauracji „Murowianka” przybyło ponad 20 osób. Lokalni liderzy Konfederacji wierzą, że to dopiero początek budowania społeczności, która zacznie wpływać także na bocheńską rzeczywistość.

Spotkanie miało charakter zapoznawczy i skupiono się na wytyczeniu najbliższych kierunków działania. Zebrani zgodzili się co do tego, że Bochnia i powiat bocheński jest bliski ich sercom i chcą zaangażować się w rozwój regionu, mając na celu tchnięcie nowej energii w społeczeństwo.

– Kluby Konfederacji są zakładane po to, ażeby ludzie, którzy chcą działać dla dobra naszej ojczyzny, a niekoniecznie chcą być członkami partii, mogli działać – wyjaśnił Radosław Macoń, lider Konfederacji Okręgu Tarnowskiego, prezes 15 okręgu partii Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN).

Radosław Macoń zwrócił uwagę na ważność bezpośredniego docierania do społeczności poprzez rozmowę oraz obrazowe przedstawianie głównych postulatów Konfederacji. Podkreślił fakt, iż to od działaczy zależy, czy przekaz programowy środowiska wolnościowo-narodowo-konserwatywnego dotrze do przeciętnego mieszkańca bocheńszczyzny. Zwrócił uwagę, że „Konfederaci nie dysponują publicznymi mediami, ani milionowymi subwencjami partyjnymi, dlatego na wagę złota jest działanie każdego członka i sympatyka Konfederacji w terenie, w codziennych rozmowach i w bezpośrednich spotkaniach”.

– Zależy nam, aby w najbliższych wyborach członkowie klubu byli czynnymi uczestnikami życia politycznego. Bo żeby zmieniać Polskę, to trzeba zmieniać najpierw rzeczywistość wokół siebie – podkreślał Radosław Macoń. – Mam nadzieję, że państwo będą emisariuszami naszej partii i będziecie rozgłaszać naszą dobrą nowinę jak apostołowie wśród ludzi, aby nasza społeczność się zwiększyła. By przekonywać ludzi, że Konfederacja to jest ten wybór, jedyna alternatywa i prawdziwa prawica w Polsce – dodał podsumowując, że „o Konfederacji w Bochni mało słychać i trzeba to zmienić”.

Liderem Klubu Konfederacji Bochnia jest Marta Mrzygłód (na zdjęciu powyżej) – pochodzi z Krakowa, od kilku lat mieszka w Bochni i tu prowadzi własną firmę (centrum medyczne).

Na czwartkowym spotkaniu Marta Mrzygłód zapewniła, że praca klubu będzie absolutnie zespołowa i zachęciła przybyłych do podzielenia się swoimi pomysłami oraz wypowiedzenia się na tematy ważne dla mieszkańców Bochni i powiatu.

Lider klubu poinformowała, że na początek zebrania będą się odbywać raz w miesiącu i będą miały różny charakter, w zależności od aktualnych potrzeb oraz chęci i kierunków działania członków oraz zaplanowanych przez nich wydarzeń.

Spotkanie integracyjne i ognisko z posłem

Na sobotę 26 września zaplanowano spotkanie z posłem na Sejm RP, jednym z liderów Konfederacji – Dobromirem Sośnierzem. Wydarzenie będzie miało formę pikniku i odbędzie się na terenie Koła Łowieckiego ŁOŚ w Bochni, przy ulicy Strzeleckiej.

– Wszyscy, którzy zechcą spędzić z Konfederacją sobotnie popołudnie będą mogli nie tylko posłuchać Posła Sośnierza, ale także zadać mu pytanie i swobodnie porozmawiać, gdyż w ramach wydarzenia przewidziano różne atrakcje, takie jak: ognisko z kiełbaskami oraz pokaz i turniej strzelecki – zachęcają organizatorzy.

Ognisko z Dobromirem Sośnierzem w Bochni będzie jednym z kilku spotkań posła ze społecznością okręgu tarnowskiego w nadchodzący weekend 26-27 września, gdyż Lider Konfederacji odwiedzi w tym czasie również inne miasta: Brzesko, Wieliczkę, Proszowice i Tarnów.

Liderzy Konfederacji w powiecie bocheńskim zapewniają, że tego typu spotkania z posłami Konfederacji, będą w bocheńskim powiecie odbywać się cyklicznie i będzie to jeden z obszarów działań nowo powstałego Klubu Konfederacji Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia