Bochnia. Szef rady miasta: „Na otwarciu tężni były osoby chore na COVID-19”

-

Podczas czwartkowej sesji rady miasta przewodniczący Bogdan Kosturkiewicz przekazał informację, w której zasugerował, że źródłem ostatnich zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Bochni jest oficjalne otwarcie tężni solankowej przy Plantach Salinarnych. Imprezę zorganizowano dwa tygodnie temu – w piątek 11 września.

W czwartek podczas sesji przewodniczący Bogdan Kosturkiewicz odczytał zaproszenie na sobotnie spotkanie dotyczące promocji książki pt. „Ochotnik – prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego” (zapowiedź spotkania zamieściliśmy dziś na łamach Bochnianin.pl – link TUTAJ).

Bardzo proszę o zachowanie dystansu w czasie tego spotkania. Wiemy, że było organizowane spotkanie dotyczące otwarcia tężni. Wiemy już, że na tym spotkaniu były osoby chore na COVID-19. W związku z tym również w tej chwili są pewne problemy na terenie naszego miasta dodał Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący rady miasta (w rozmowie z Bochnianin.pl samorządowiec potwierdził później, że miał na myśli uroczystość oficjalnego otwarcia obiektu na Plantach).

Do tych słów odniósł się radny Bogusław Dźwigaj, który jest członkiem Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, czyli organizatora spotkania.

Autor tej książki, która będzie promowana, pan Jack Fairweather prosił, aby spotkanie z nim odbyło się na otwartym terenie. Takim terenem jest również tężnia. Mówienie o koronawirusie równocześnie z takim zaproszeniem wydaje się trochę nieuprawnione. Jeżeli wielu z nas było na otwarciu tężni – a pan przewodniczący twierdzi, że była tam osoba z koronawirusem – to nie wiem czy my powinniśmy się poddać kwarantannie? Czy mieliśmy takie informacje? – zapytał radny Bogusław Dźwigaj.

Chciałbym państwa serdecznie zaprosić na to spotkanie, które będzie w najbliższą sobotę o godz. 11:00. Tężnia jest terenem otwartym. Myślę, że wszelkie środki bezpieczeństwa będą zachowane – dodał Bogusław Dźwigaj.

Rozumiem, że są osoby niewierzące w koronawirusa. Oczywiście mamy demokrację, każdy ma prawo nie wierzyć, ale bardzo proszę państwa, aby zachować szczególną ostrożność. Do tego odnosił się mój apel. Nie chodzi tylko o to spotkanie, ale generalnie chodziło o tę sesję. Trochę pan radny przekręcił moje słowa, chodziło o tę sesję, aby w sposób wyważony zabierać głos. Ponieważ ognisko koronawirusa mamy również w urzędzie, w jednostkach organizacyjnych urzędu (potwierdzono zakażenie w Miejskim Przedszkolu nr 3 – przyp. red.) – zwrócił uwagę przewodniczący Bogdan Kosturkiewicz.

Oczywiście to nie jest niczyja wina, że ktoś zaraził się koronawirusem. Natomiast błędem jest nieprzyznawanie się do tego. Proszę zwrócić uwagę jak posłowie, którzy zarazili się koronawirusem, od razu na Twitterze ostrzegają, że coś takiego miało miejsce. Jak widzimy ten wirus jest tak paskudny, już zabił ponad 1 mln osób na świecie (aktualnie WHO informuje o ok. 979 tys. zgonów – przyp. red.). Czasami nie wiadomo kogo zaatakuje bardziej skutecznie. Nikt z nas nie wie. Umierają również młodzi ludzie. To jest prawda, to nie jest fałsz, to nie jest wymysł PiS-owskiej ani światowej propagandy, to jest fakt. Niestety żyjemy w takim czasach, że musimy zachować szczególną ostrożność – kontynuował Bogdan Kosturkiewicz.

Oczywiście organizowanie różnego rodzaju spotkań w terenie otwartym jest o wiele bardziej bezpieczne niż organizowanie takich spotkań w sali. To już określili wirusolodzy i nie ma co na ten temat polemizować. Mimo to również na tych spotkaniach należy ewentualnie nosić maseczki, jeżeli nie jest zachowany dystans społeczny. Ten dystans społeczny został określony. Szkoda, że muszę jeszcze raz o tym przypominać, ale myślę, że państwo jesteście odpowiedzialni i zdajecie sobie sprawę. Bardzo proszę wszystkich, aby jeżeli o tym wiedzą, że są chorzy, od razu to zgłaszali. To nie jest żaden wstyd. Każdego z nas obecnego w tej sali może dotknąć ta przypadłość i nie ma czego się wstydzić. Natomiast trzeba ostrzec ewentualnie inne osoby, które mogą zostać zarażone tym koronawirusem – zaapelował Bogdan Kosturkiewicz.

Relację z otwarcia tężni (w tym zdjęcia i wideo) można zobaczyć TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X