Roman Ptak wraca na stanowisko. Sąd uchylił zawieszenie burmistrza Niepołomic

-

Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił we wtorek 29 września środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych burmistrza Niepołomic oraz jego zastępcy. „Wracamy!” – napisał na Facebooku Roman Ptak.

– W grudniu ubiegłego roku postawiono nam zarzuty nieprawidłowości przy wyborze autora koncepcji szkoły podstawowej w Niepołomicach. Zarzucono nam naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych – przypomniał samorządowiec.

Do wyroków w tej sprawie jeszcze daleko, ale „prewencyjnie” zdecydowano o zawieszeniu burmistrza w czynnościach (wojewoda wskazał na jego miejsce młodego działacza PiS). Roman Ptak i Adam Twardowski tę decyzję zaskarżyli – i po niemal roku wygrali.

– Na przygotowywanych przez nas latami inwestycjach wstęgi poprzecinane, łopaty powbijane. My po 299 dniach wracamy do pracy, bierzemy się do roboty już w demokratycznym trybie, mając społeczny mandat do naszych działań.

– To nie był łatwy czas. Dziękujemy za wsparcie naszym żonom, rodzinom, przyjaciołom i znajomym. Wasze wsparcie było dla nas bardzo ważne. Ta cała sytuacja miała niewątpliwie jeden pozytywny aspekt: poznaliśmy prawdziwych przyjaciół, wiarygodnych współpracowników i życzliwych nam ludzi. Za to dziękujemy ogromnie – dodał Roman Ptak.

O sprawie pisaliśmy w Bochnianin.pl – zobacz TUTAJ.

Publiée par Roman Ptak sur Mercredi 30 septembre 2020

Dzisiaj 7:30 zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przed Urzędem Miasta. Dzięki bardzo! Bierzemy się do pracy!

Publiée par Roman Ptak sur Mercredi 30 septembre 2020

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,940FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X