Futsal. Wygrana BSF w Mielcu po szalonym spotkaniu

-

Zespół BSF ABJ Bochnia pokonał w Mielcu miejscową Stal i sięgnął po drugi komplet punktów w sezonie 2020/21. Znani z ofensywnego stylu gry gospodarze także i tym razem potrafili skonstruować kilka składnych akcji, ale sami również odsłaniali się, co wykorzystali nasi gracze. W efekcie w spotkaniu padło aż 11 bramek.

Do Mielca ekipa z Bochni udała się bez kontuzjowanego bramkarza Krystiana Jaszczyńskiego. Początek starcia ułożył się po myśli podopiecznych trenera Marcina Waniczka, bo już w 1. minucie wynik spotkania otworzył Konrad Łękawa. Radość nie trwała jednak długo, bo w 4. minucie gospodarze odpowiedzieli bramką na 1-1.

Nasz zespół nie zraził się utratą prowadzenia i szybko znów zdobył przewagę. Najpierw szybki kontratak z bliska wykończył Krystian Lewicki, a chwilę później rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z przeciwników wykorzystał Arkadiusz Budzyn.

Przed końcem pierwszej części zawodnicy Stali znów zaskoczyli jednak naszych graczy i pierwsza część zakończyła się minimalnym prowadzeniem naszej drużyny 3-2.

Drugą znów lepiej rozpoczęła nasza drużyna, bo w 28. minucie podwyższyła prowadzenie po golu Piotra Matrasa, ale rywale zdołali odrobić dwubramkową stratę. Dopiero w ostatnich minutach nasza ekipa zdołała zdystansować przeciwników po bramkach Jakuba Maślaka oraz Matrasa. Wynik na 7-4 ustalił równo z syreną końcową Piotr Matras, kompletując tym samym hat-tricka.

Zwycięstwo na trudnym terenie z pewnością cieszy, choć widać, że przed naszym zespołem z pewnością wiele pracy, jeśli chce zakończyć sezon na czołowej pozycji. Kolejne ligowe spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godz. 17 w Bochni, a rywalem będzie Heiro Rzeszów.

KF Stal Mielec 4-7 (2-3) BSF Bochnia

Bramki: Tetlak x2, Nowak, Skowron – Konrad Łękawa, Krystian Lewicki, Arkadiusz Budzyn, Piotr Matras x3, Jakub Maślak Stal: Walczak, Skowron, Dopart, Wątróbski, Nowak, Florian, Miazga, Bożek, Tetlak, Ryba.

BSF ABJ: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Mateusz Matlęga, Konrad Łękawa, Daniel Bukowiec, Piotr Matras, Krystian Lewicki, Arkadiusz Budzyn, Kamil Rynduch, Jakub Maślak, Dawid Porębski, Kacper Paruch, Maciej Wołoszyn. Trener: Marcin Waniczek