R e k l a m a

2. liga koszykówki. Walec z Bochni przejechał po rywalkach. Zwycięstwo różnicą 78 punktów!

-

Po sobotnich emocjach związanych z historycznym debiutem reprezentacji Bochni w 1. lidze koszykówki kobiet, w niedzielę na parkiet hali widowiskowo-sportowej wybiegła nasza młodsza ekipa, by walczyć o punkty w 2. lidze. Bochnianki podejmowały Żaka Nowy Sącz i nie zostawiły żadnych wątpliwości kto w tym starciu był lepszy…

Już po pierwszej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 34:10, a do przerwy MOSiR prowadził 59:18. Rozpędzone bochnianki nie zwolniły jednak do końca meczu i ostatecznie wygrały różnicą aż 78 punktów (!). Po inauguracyjnej porażce sprzed tygodnia z pewnością tak okazałe zwycięstwo podniosło morale zespołu.

MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 118:40 (34:10, 25:8, 27:8, 32:14)

Skład i punkty MOSiR Bochnia: Magdalena Cabała 22, Wiktoria Zając 20, Maja Kot 12, Maja Zębala 12, Agnieszka Blum 11,  Julia Kolarz 8, Nikola Więcek 7, Patrycja Czaja 6, Nikola Gałek 6, Gabriela Kubala 6, Róża Lekka 6, Olga Kaźmirek 2

Trener Paweł Michalik, asystent Łukasz Nabielec.

UKZ Żak Nowy Sącz: Aneta Leśnicka 11, Martyna Oracz 11, Martyna Somer 8, Katarzyna Szkarłat 5, Justyna Pomietło 3, Marianna Smoleń 2, Julia Baczyńska 0, Sylwia Feryńska 0, Klaudia Tokarczyk 0.

Trener Tomasz Obrzut, asystenci Dawid Kopiec i Leszek Obrzut.

Kolejne spotkanie MOSiR rozegra na wyjeździe 10 października, kiedy to walczyć będzie z MLKS-MOS Rzeszowem (początek o godz. 12.30).