R e k l a m a

Ćwiczenie systemu ostrzegania. Możliwe syreny alarmowe

-

Od dziś do piątku 9 października odbędzie się ćwiczenie RENEGADE-SAREX-20 z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia 6 października planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza.

Podczas treningu będą przekazywane drogą radiową ćwiczebne komunikaty ostrzegawcze dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Dlatego istnieje możliwość uruchomienia syren alarmowych na określonym obszarze powiatu.

Rodzaje alarmów, sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze określa Rozporządzenie Rady Ministrów z 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96).

Urzędnicy bocheńskiego starostwa apelują do mieszkańców o nietraktowanie nadawanych sygnałów jako rzeczywistego zagrożenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc