R e k l a m a

Bochnia walczy o flagę i maszt. Trwa internetowe głosowanie

-

Bocheński magistrat zachęca do oddawania głosu na Bochnię w kampanii „Pod biało-czerwoną”. To ogólnopolska akcja, której organizatorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów (to zależy od liczby mieszkańców w gminie, w przypadku Bochni wystarczy 500 głosów) poparcia online za pomocą dedykowanego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – wyjaśnia organizator.

Dodatkowo w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, organizatorzy przewidują udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r. Link do formularza umożliwiającego oddanie głosu – TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc