R e k l a m a

Brzesko uruchamia aktywne przejścia dla pieszych

-

W najbliższym czasie w Brzesku uruchomione zostaną cztery nowe, aktywne przejścia dla pieszych. Dwa z nich, aktualnie testowane, są już praktycznie gotowe – czekają jedynie na oficjalny odbiór i dopuszczenie ich do użytku. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że są to zdające egzamin rozwiązania, znakomicie spełniające swoje zadania.

Aktywne przejście wyposażone jest w czujnik wykrywający zbliżającego się pieszego. W takiej sytuacji włącza się żółta migająca lampa wywołująca u kierowcy wzmożoną czujność. W ciemności uruchamiane jest dodatkowe oświetlenie oraz pulsujące punkty odblaskowe zamontowane w nawierzchni jezdni. Całość oświetlenia zasilana jest słoneczną energią.

Aktywne przejścia dla pieszych usytuowane będą przy:

  • Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1
  • Szkole Podstawowej nr 1
  • Szkole Podstawowej nr 3
  • Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku

– Nieprzypadkowo wybraliśmy miejsca o dużym natężeniu ruchu zarówno samochodów jak i pieszych. Stąd aż trzy lokalizacje przy szkołach. Mamy już okres jesienno-zimowy, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona, więc te aktywne przejścia zdecydowanie poprawią komfort poruszania się po drogach. Wprawdzie teraz z uwagi na epidemię dzieci i młodzież szkolna pozostają w domach, ale przecież takie stan rzeczy nie będzie trwać w nieskończoność. Musimy myśleć o bezpieczeństwie naszych mieszkańców w każdej sytuacji – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024