Futsal rozkręci się na dobre?

Wiosną Futsal mógł z zazdrością patrzeć na starszą siostrę, czyli piłkę nożną, która jako pierwsza w Polsce wróciła do ligowego grania. W końcu i na wielu poziomach piłka nożna halowa także ruszyła, choć jesienią jej los nadal jest niepewny. Wszystko przez możliwe kolejne obostrzenia.

Nie będziemy udowadniać, która odmiana futbolu jest atrakcyjniejsza. Jeśli chodzi o popularność, masowość, pieniądze, oglądalność, tutaj bezdyskusyjnie palmę pierwszeństwa dzierży piłka nożna. Futsal ma jednak swoje atuty, które zauważa się zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim. Fakt jest jednak taki, że w Polsce jest liczne grono fanów, pasjonatów, a także ludzi, którzy prężnie działają w piłce nożnej halowej. Dla nich wszystkich decyzja czy ligowe rozgrywki mogą toczyć się zgodnie z planem jest niezwykle ważna.

Futsal popularny na wielu poziomach

W marcu stało się jasne, że Futsal w wydaniu ekstraklasowym, pierwszoligowym, drugoligowym, czy jakimkolwiek innym jest niemożliwy. Ligowe rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone, hale pozamykane. Był to kłopot nie tylko dla profesjonalistów i ich klubów, ale także dla amatorów, bo lig i meczów, w których biorą udział trudno zliczyć. Przez wiele tygodni Futsal, podobnie jak wiele innych dyscyplin sportowych został schowany do zamrażarki. Na szczęście w końcu przyszedł moment rozmrażania.

Kto faworytem Futsal Ekstraklasy?

Co prawda sporty halowe były na gorszej pozycji w stosunku do sportów rozgrywanych na świeżym powietrzu. Oznaczało to opóźnienie czasowe co do samego wznowienia rozgrywek, jak i uczestniczenia ograniczonej liczby fanów na trybunach. Kto jednak mógł, ten najszybciej jak się dało wracał do gry w piłkę nożną halową. Amatorska Liga Futsalu wróciła w drugiej połowie czerwca. Inni musieli wszystko perfekcyjnie przygotować. Tak jest z Futsal Ekstraklasą, której sponsorem są zakłady bukmacherskie STS. Kod promocyjny, bonusy bukmacherskie, zakłady specjalne, to wszystko czekało na graczy, którzy stęsknili się za piłką nożna w różnym wydaniu. Kibice jednak czekali na możliwość obstawiania wyników Futsal Ekstraklasy. Pierwsza kolejka nowych rozgrywek odbyła się na początku czerwca. W tym sezonie zaplanowano 34. kolejki ligowe. Choć sezon ten jest specyficzny, bo drużyny jak na razie rozegrały nie tę samą liczbę meczów (wszystko z powodu zakażeń), to możemy przewidywać, że o medale powalczą przede wszystkim zespoły Rekordu Bielsko-Biała, Constractu Lubawa oraz Piasta Gliwice. 

Futsal Ekstraklasa i STS do 2022

Najważniejsze jednak, że liga pomimo jesiennej sytuacji epidemiologicznej i drugiej fali, gra i grać powinna, chyba, że władze państwa znów niemal wszystko zamkną. Liga jest w miarę stabilna m.in. dzięki takim partnerom jak STS. Bukmacher w lutym tego roku przedłużył o ponad dwa lata umowę partnerską z Futsal Ekstraklasą. Lider rynku w Polsce od lat wspiera rodzimy sport, kluby i rozgrywki. Na pierwszym miejscu jest piłka nożna i jak widać, w każdym wydaniu. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Najnowsze

X