Rada Powiatu przyjęła rezolucję ws. podziękowania dla medyków walczących z pandemią

-

Na dzisiejszej sesji Rada Powiatu w Bochni przyjęła rezolucję „w sprawie podziękowania za pracę i szacunek dla wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę z pandemią”. Inicjatorami byli radni z klubu PSL – po jej zredagowaniu rada przyjęła ją przez aklamację.

„Kierując się obowiązkiem moralnym i powinnością samorządową, a także rozumiejąc potrzebę wspierania środowisk medycznych Rada Powiatu w Bochni mając na uwadze trudny rok z jakim przyszło się mierzyć całemu społeczeństwu, a przede wszystkim środowiskom medycznym wyraża podziękowanie i uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w codzienną pracę na rzecz walki z pandemią SARS-CoV-2.

Walka ta jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla pracowników systemu ochrony zdrowia i opieki społecznej. Pracownicy medyczni są na pierwszej linii frontu walcząc o nasze zdrowie i życie, jednocześnie codziennie narażając też swoje. Cały personel szpitala stawiając czoła pandemii pracuje intensywnie przez całą dobę nad zapewnieniem opieki medycznej – już od wielu miesięcy. Dostrzegamy działania tych osób i wyrażamy ogromny szacunek dla ich pracy. Bardzo im za ten trud dziękujemy!” – czytamy w rezolucji.

Rezolucja ta została podjęta by wyrazić szacunek i nasze wspólne podziękowanie, za ciężką pracę jaką wykonują wszyscy zaangażowani w walkę z pandemią. Wspólnie z radnymi zadecydowaliśmy, że w ten sposób chcemy docenić cały personel szpitala, który codziennie pracuje po kilkanaście godzin, zapewniając pacjentom opiekę – uzasadnia Adam Korta, starosta bocheński.

W ślad za rezolucją w bocheńskim szpitalu zabezpieczone zostały środki na zwiększenie wynagrodzeń, które mają być realną gratyfikacją za tą ciężką pracę.

Są pewne priorytety w działalności samorządu, a na pewno wśród nich obecnie znajduje się walką z pandemią. W związku z tym w budżecie szpitala zostały zabezpieczone środki w wysokości ok. 2 miliony złotych na wydatki związane ze zwiększeniem wynagrodzeń, które są realizowane już od października – dodaje starosta.

Warto też zaznaczyć, że tym roku dodatkowe środki na wynagrodzenia w wysokości ponad 400 tys. zł. trafiły też do Domu Pomocy Społecznej w Bochni związku z pracą podczas epidemii.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,492FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X