Futsal. Wychowankowie wracają by pomóc. TRANSMISJA NA ŻYWO od 19:00

-

W sobotę o godzinie 19:00 BSF ABJ Bochnia podejmie Gwiazdę Ruda Śląska w przedostatnim meczu pierwszej rundy południowej grupy pierwszej ligi futsalu. Mecz ten będzie okazją do ponownego debiutu w barwach BSF dla Mateusza Prokopa, wychowanka bocheńskiego klubu, który aktualnie reprezentuje barwy Wisłoki Dębica. Wcześniej w BSF ABJ zaprezentował się inny gracz dębickiego klubu Tomasz Palonek. Wszystko wskazuje na to, że obaj wspomogą zespół do końca tego sezonu.

Palonek zdążył już „wkupić” się do drużyny kompletując klasycznego hat-tricka w niedawnym meczu z Kamionką Mikołów (6-4).

– Cieszymy się, że obaj są z nami. Chciałoby się powiedzieć znowu z nami. I oby jak najdłużej. Wiążemy z nimi ogromne nadzieje, bo to chłopaki, którzy dla BSF ABJ zdobywali medale w mistrzostwach Polski, są związani z tym środowiskiem, nigdy nie odpuszczali, co Tomek pokazał w Mikołowie nader dobitnie – mówi prezes klubu Rafał Czaja.

Palonek, Prokop, występujący w BSF ABJ Piotr Matras i grający do niedawna w zespole Mateusz Matlęga byli liderami reprezentacji Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-19, w których przed rokiem zdobyli trzecie miejsce. To najlepszy wynik w historii polskiego futsalu na arenie międzynarodowej.

[Paweł PANUŚ]

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,940FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X