1. liga koszykówki: Bochnianki po raz drugi wygrały z Wisłą Kraków

-

Od zwycięstwa zespół Contimax MOSiR Bochnia rozpoczął rundę rewanżową w swoim debiutanckim sezonie w 1 lidze. W sobotę bochnianki wygrały ponownie – tak jak na inaugurację – z Wisłą Kraków, tym razem na wyjeździe. Było to jednak dopiero trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.

Zespół z Bochni dobrze wszedł w mecz i po pierwszej kwarcie prowadził 20:13. W drugiej roztrwonił jednak całą przewagę i schodząc na przerwę miał 4 punkty straty. W trzeciej kwarcie ta strata sięgnęła nawet 8 oczek, ale od tego momentu bochnianki przycisnęły w obronie i zaczęły wywierać presję, którą zmusiły rywalki do niecelnych rzutów i strat. Jeszcze przed końcem tej części gry Bochnia wyszła na prowadzenie, które zdołała utrzymać, mimo pewnych perturbacji pod koniec meczu.

W Contimax MOSiR znów dobre zawody rozegrały Anna Krawiec (15 pkt. i 11 zbiórek) oraz Monika Malinowska (17 pkt. i 6 zbiórek).

To było bardzo ciężkie spotkanie dla obu stron, derby to zawsze zacięte i interesujące mecze, które rozstrzygają się w ostatnich minutach. Cieszymy się z 3 wygranej w tym sezonie, w zespole nastąpiło kilka zmian więc wszystko musimy budować i składać od początku aby stworzyć zgrany kolektyw. Wierzę że uda nam się podtrzymać dobrą passę w kolejnych spotkaniach – powiedziała po meczu trener Małgorzata Misiuk.

Wisła CanPack Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 58:64

W kwartach 13:20, 20:9, 11:17, 14:18

Kraków: Cepuchowicz 20, Gajoch 12, Wnorowska 12, Bukowczan 6, Matrac 3, Kozłowska 3, Jojczyk 2, Cieśla 0, Rogalska 0, Michalik 0, Owca 0, Hatalska 0.

Bochnia: Monika Malinowska 17, Anna Krawiec 15, Julia Natkaniec 13, Natalia Mazur 9, Gabriela Rak 4, Sara Marczyk 4, Magdalena Puter 2, Julia Fortuna 0, Katarzyna Mroczek 0, Maja Stachura 0, Wiktoria Zając 0.