27 grudnia ruszy pełnoformatowa kampania informująca i zachęcająca do szczepień

-

27 grudnia ruszy pełnoformatowa kampania, która będzie najpierw informować, a z czasem zachęcać do tego żeby przyjąć szczepionkę; w pierwszej części będzie skierowana przede wszystkim do seniorów – mówił w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

W Radiu Plus Dworczyk zaznaczył, że 15 grudnia ruszyła infolinia oraz kampania w internecie skierowana do personelu medycznego, którym ma być szczepiony w pierwszej kolejności.

„Teraz od 27 grudnia rusza taka pełnoformatowa kampania, która będzie najpierw informować a z czasem zachęcać do tego żeby przyjąć szczepionkę. Ta kampania w pierwszej części ukierunkowana będzie przede wszystkim do seniorów” – zapowiedział.

Podkreślił, że celem jest dotarcie poprzez kampanię „do każdego pełnoletniego Polaka”, gdyż szczepienia są przeznaczone dla osób od 18 roku życia. Dworczyk dodał, że szczepienie jest jedyną drogą do „powrotu do normalności”.

Kampania – mówił szef KPRM – ma być prowadzona zarówno w mediach tradycyjnych jak i społecznościowych, a ponadto każda gmina ma otrzymać pakiet ulotek i plakatów dotyczących tej kampanii.

„Myślę, że od stycznia czyli od miesiąca kiedy zaczną się te szczepienia już masowe, dlatego że w drugiej połowie stycznia najprawdopodobniej rozpoczną się szczepienia grupy pierwszej, ta kampania będzie widoczna wszędzie” – powiedział Dworczyk.

Zapowiedział, że w akcję będą zaangażowani m.in. osoby publiczne. „Wiem, że koledzy, którzy zajmują się komunikacja mają już podpisane umowy z celebrytami czy aktorami” – dodał.

Zapytany o zachęty dla osób, które zdecydują się na szczepienie, Dworczyk odparł, że największą korzyścią wynikającą z przyjęcia szczepionki jest to, że nie zachorujemy. „Będziemy przekonywać, że kwestia uniknięcia choroby, która dla niektórych może się skończyć śmiercią, jest sprawą zasadniczą” – podkreślił.

Dodał, że jeśli chodzi o status osoby zaszczepionej to w Narodowym Programie Szczepień to jest tam kilka elementów, w tym zwolnienie z kwarantanny gdy ma się kontakt z osobą chorą. „Natomiast doprecyzujemy tę listę wydając rozporządzenie po Nowym Roku i wtedy będziemy jeszcze analizowali czy poza tymi wpisanymi do programu rozwiązaniami dodać jeszcze jakieś dodatkowe” – zapowiedział.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek, że 26 grudnia, w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, szczepionki przeciwko COVID-19 dotrą do Polski, a pierwsze szczepienia odbędą się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Najpierw zaszczepione zostaną osoby z „grupy zero”, czyli m.in. personel medyczny i pracownicy podmiotów leczniczych. (PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X