R e k l a m a

Rok 2020: TOP 10 najpopularniejszych materiałów WIDEO od Bochnianin.pl

-

Rok 2020 w Bochnianin.pl był na swój sposób przełomowy, bo zaczęliśmy zamieszczać regularnie coraz więcej wideo (część z nich powstała dzięki filmikom nadsyłanym przez Czytelników – dziękujemy!). Najpopularniejszy z materiałów wrzuconych w zeszłym roku na nasz kanał YouTube ma w chwili pisania tego tekstu aż 160 tysięcy wyświetleń. Jak wygląda TOP 10 najbardziej klikalnych materiałów? Jest też Bonus!

10. Wojsko buduje most pontonowy w Świniarach

10,7 tys. wyświetleń

Na początku lipca z powodu remontu zamknięto most na Wiśle w Nowym Brzesku, który łączył powiaty bocheński i proszowicki. Aby dostać się na drugi brzeg mieszkańcy musieli nadkładać blisko 40 km drogi. Dlatego latem wojsko zbudowało tymczasowy most pontonowy – przeprawa została zlokalizowana pomiędzy Świniarami a Sierosławicami.

Budowę mostu podejrzeliśmy z lotu ptaka:


9. Gradobicie w Niepołomicach

11,2 tys. wyświetleń

Filmiki pokazujące gwałtowne wydarzenia, często związane z siłami natury, zawsze budzą duże zainteresowanie. Wideo z gradobicia, które miało miejsce w Niepołomicach 29 czerwca, jest pierwszym przykładem w naszym zestawieniu:


8. Ruchliwe skrzyżowanie zamieniono w rondo

11,2 tys. wyświetleń

Od lipca na skrzyżowaniu ulic Trudnej, Brzeskiej, Krzeczowskiej oraz Poniatowskiego w Bochni obowiązuje ruch okrężny. Choć początkowo niektórzy kierowcy wydawali się nieco zdezorientowani zmianami, to zagubionych z biegiem czasu było coraz mniej, a upłynnienie ruchu w tym miejscu jest bezdyskusyjne.


7. Ronnie Ferrari w Bochni nad Rabą

12,8 tys. wyświetleń

Piknik, który odbył się 9 sierpnia w ośrodku TKKF „Raba” był zwieńczeniem pierwszego etapu rozpoczętej dwa miesiące wcześniej akcji „Jedziemy nad Rabę”. Gwiazdą muzyczną był Ronnie Ferrari – autor hitu „Ona by tak chciała”, który – w wersji „family friendly” (czyli bez wulgaryzmów) – na życzenie słuchaczy zaśpiewano w sumie aż… 5 razy.

Impreza była właściwie jedynym wydarzeniem plenerowym/koncertowym, które odbyło się w tym sezonie w naszym regionie, bo ze względów epidemicznych odwołano wszelkie święta miast i gmin, czy np. dożynki…


6. Łapanów dwa dni po powodzi

14 tys. wyświetleń

Nieszczęście nawiedziło Łapanów w nocy z 20 na 21 czerwca. Na poniższym wideo pokazaliśmy migawki z tego jak mieszkańcy radzili sobie ze sprzątaniem po przejściu fali powodziowej.


5. Wypalanie traw w Bochni. „Czy pan jest k… normalny?!”

15 tys. wyświetleń

Sezonowa plaga. W kwietniowy wieczór mieszkańcy ul. Trinitatis w Bochni wzywali strażaków do pożaru pobliskiej łąki. Sprawca podpalenia, starszy mężczyzna, jak gdyby nigdy nic, obserwował płonącą trawę i przekonywał, że „nic się nie stanie”. Jedna z wściekłych sąsiadek wykrzyczała pytanie, które wielu ciśnie się na usta w takich sytacjach.


4. Po ulewie ul. Brzeźnicka zamieniła się w rzekę

18,6 tys. wyświetleń

21 czerwca Bocheńszczyznę nawiedziły gwałtowne ulewy, czego skutkiem były liczne podtopienia, a niektóre z dróg w pagórkowatym terenie zamieniły się w rzeki. Tak stało się m.in. z ulicą Brzeźnicką – poniższe wideo zmontowaliśmy z materiałów przesłanych od jednego z Czytelników, dzięki któremu mogliśmy pokazać skalę żywiołu Wam wszystkim.


3. Gwałtowna ulewa w Łapczycy

28,5 tys. wyświetleń

Kolejny materiał dokumentujący skutki gwałtownych opadów deszczu:


2. Wieliczka. Pościg za poszukiwanym listami gończymi – nagranie z radiowozu

64 tys. wyświetleń

Popularność tego wideo jest nieco zaskakujące, ale wynika prawdopodobnie z tego, że ma ono swoje drugie, albo nawet już trzecie życie, na rozmaitych forach dyskusyjnych i serwisach tematycznych poświęconych sytuacjom na polskich drogach. Tak, czy inaczej, pościg wygląda ciekawie:


1. Powódź w Łapanowie – wideo z drona

160 tysięcy wyświetleń

Absolutny numer jeden pod względem liczby wyświetleń. Wideo zdobyło popularność ze względu na fragment prezentujący zalaną miejscowość z perspektywy drona:


BONUS – Studniówka I LO w Folwarku Zalesie

10,2 tys. wyświetleń

Tuż za pierwszą „10” najpopularniejszych wideo 2020 roku uplasował się klip ze studniówki I Liceum Ogólnokształcącego.

To chyba moje ulubione wideo z zeszłego roku :-). Filmik wywołuje pozytywne emocje i uśmiech, a z dzisiejszej perspektywy być może także pewną tęsknotę za tamtą normalnością. Na podsumowanie „Top 10” zostawiam Was więc właśnie z tym radosnym klimatem wierząc, że będzie to zwiastun dobrego roku 2021. Wszystkiego dobrego!

Więcej materiałów wideo znajdziecie na naszym kanale na YouTube – TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia