R e k l a m a

ŚDS w Rdzawie z nowym samochodem

-

Prawie 150 tys. zł kosztował nowy samochód zakupiony dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. 80 tys. zł przekazał poprzez Starostwo Powiatowe w Bochni PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), resztę dołożył samorząd gminy Trzciana.

Ford Transit Custom Kombi, który dowozi już uczestników od początku lutego, to pojazd dostosowany do przewozu dwóch osób na wózkach inwalidzkich i wyposażony m.in. w specjalną hydrauliczną windę wewnętrzną.

Przypomnijmy: 16 lipca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz władze powiatu, w obecności sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, podpisali umowę w sprawie dofinansowania przez PFRON zakupu (w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”) dwóch nowych samochodów dla ŚDS w Muchówce i Rdzawie.

W połowie sierpnia 2018 roku, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rdzawie podpisano umowę na dofinansowanie zakupu samochodu dla uczestników ŚDS. Przedmiotem umowy było dofinansowanie ze środków PFRON projektu pn. „Likwidacja barier transportowych dla ŚDS w Rdzawie poprzez zakup 9-osobowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich”. Stronami umowy była gmina Trzciana jako beneficjent oraz Powiat Bocheński (realizator programu). 31 października 2018 roku ówczesny wójt gminy Trzciana, po rozstrzygnięciu przetargu, podpisał umowę na zakup samochodu.

W uroczystym przekazaniu uczestniczyli m.in. wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak, były wicestarosta Józef Mroczek, wójt gminy Trzciana Cezary Stawarz i były wójt Józef Nowak.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia