ŚDS w Rdzawie z nowym samochodem

-

Prawie 150 tys. zł kosztował nowy samochód zakupiony dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. 80 tys. zł przekazał poprzez Starostwo Powiatowe w Bochni PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), resztę dołożył samorząd gminy Trzciana.

Ford Transit Custom Kombi, który dowozi już uczestników od początku lutego, to pojazd dostosowany do przewozu dwóch osób na wózkach inwalidzkich i wyposażony m.in. w specjalną hydrauliczną windę wewnętrzną.

Przypomnijmy: 16 lipca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz władze powiatu, w obecności sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, podpisali umowę w sprawie dofinansowania przez PFRON zakupu (w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”) dwóch nowych samochodów dla ŚDS w Muchówce i Rdzawie.

W połowie sierpnia 2018 roku, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rdzawie podpisano umowę na dofinansowanie zakupu samochodu dla uczestników ŚDS. Przedmiotem umowy było dofinansowanie ze środków PFRON projektu pn. „Likwidacja barier transportowych dla ŚDS w Rdzawie poprzez zakup 9-osobowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich”. Stronami umowy była gmina Trzciana jako beneficjent oraz Powiat Bocheński (realizator programu). 31 października 2018 roku ówczesny wójt gminy Trzciana, po rozstrzygnięciu przetargu, podpisał umowę na zakup samochodu.

W uroczystym przekazaniu uczestniczyli m.in. wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak, były wicestarosta Józef Mroczek, wójt gminy Trzciana Cezary Stawarz i były wójt Józef Nowak.

Podobne artykuły

R e k l a m a

Najnowsze

Starosta Bocheński spotkał się z przedstawicielem Komisji Europejskiej

Starosta bocheński Adam Korta gościł w miniony weekend Marię Galewską przedstawiciela Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wizyty starosta przedstawił kilka inwestycji i...

Czwartek: Koncert charytatywny w II LO

Serdecznie zapraszamy w czwartek na wagary do II LO. Zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym pod hasłem:„Poczuj wagarów zew, przyjdź...

PRACA w Contimax dla: Kucharz oraz Elektryk

Firma Contimax S.A. poszukuje kandydatów na stanowiska pracy: Kucharz Zakres obowiązków przygotowanie...

Oferta pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w Gminie Rzezawa

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Rzezawie.

Najmłodsi strzelcy z bocheńskiego „Promienia” wśród najlepszych w kraju

Mikołaj Brzegowy i Mateusz Polek wywalczyli trzecie miejsca w finale „Strzelania w Sieci”. W strzelaniach sportowych dla najmłodszej kategorii...

Co? Gdzie? Kiedy?

marzec, 2019

21mar10:0013:00Koncert charytatywny w II LOMarek Piekarczyk

24mar18:00Piłka ręczna 2. liga

28mar09:00Sesja Rady MiastaProgram

28mar19:00Dyskusyjny Klub Filmowy

29mar(mar 29)16:0031(mar 31)14:00Koszykówka - Półfinały 2. ligi Kobiet

30mar20:00"Moralność Pani Dulskiej"Teatr "Baczków"

17,886FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
X