Zmarł Grzegorz Data, instruktor modelarstwa w MDK. „Niepowetowana strata”

-

W sobotę 9 stycznia, w wieku 52 lat zmarł Grzegorz Data wieloletni instruktor modelarstwa lotniczego w Miejskim Domu Kultury. Przegrał walkę z chorobą. Bocheńskie modelarstwo poniosło niepowetowaną stratę.

„Człowiek o wielkiej pasji” – czytamy na stronie MDK. – „Niezwykle oddany swoim uczniom,
poświęcał im zdecydowanie więcej czasu niż wynikało z harmonogramu zajęć Klubu
Modelarstwa Lotniczego im. Dywizjonu 316 działającego w MDK. Przynosiło to znakomite
efekty w postaci Pucharów Polski i medali w Mistrzostwach Polski.”

Był nie tylko instruktorem ale także zawodnikiem i sędzią. Jego największym sukcesem było zdobycie tytułu mistrza Polski w klasie F1A i Pucharu Polski w klasie F1H w 2012 r. W tym samym roku bocheńscy zawodnicy zajęli drużynowo 3. miejsce. Za swoje osiągnięcia został odznaczony złotą odznaką modelarską z diamentem Aeroklubu Polskiego.

Pan Grzegorz od 1990 roku wychował wiele pokoleń młodych pasjonatów lotnictwa. O liczbie sukcesów świadczy półka w pracowni modelarskiej Miejskiego Domu Kultury w Bochni wypełniona medalami, pucharami, która ugina się od ich ciężaru.

– Wspaniały wychowawca człowiek pracowity, skromny, pomocny i uśmiechnięty. Przez wiele lat z ogromną pasją i sercem pracował na sukcesy swoich wychowanków gdzie prywatnym samochodem zawoził ekipę w odległe zakątki kraju pokonując łącznie setki tysięcy kilometrów m.in. do Dęblina, Suwałk, Inowrocławia, Leszna, Krosna, Gliwi – wspomina Adrian Stępień, jeden z jego byłych podopiecznych.

„Będzie Go bardzo brakowało. Bocheńskie modelarstwo poniosło niepowetowaną stratę” – odnotowano w komunikacie MDK.

Pogrzeb śp. Grzegorza Daty odbędzie się w kościele parafialnym w Pogwizdowie w piątek 15 stycznia 2021 r. o godzinie 11.30.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2021

X